Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Životní prostředí Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Od pravěku po raketu

Od pravěku po raketu
V sídle Kraje Vysočina v Jihlavě dnes byla slavnostně zahájena nová interaktivní výstava o předcházení vzniku odpadů, historii vývoje obalů a kreativním zpracování tématu recyklace studenty z Helenína. U vstupu hlídá mamut v zavařovací sklenici, počtete si o veřejné lednici nebo o knihobudkách. V prvním patře uvidíte pracovní oblečení popeláře ze začátku 20 a 21 století, vyzkoušíte si posezení na lavici z nápojových kartonů nebo v křesle z dřevěných palet.
 

 
 

V nejvyšším patře zjistíte, kde a kolik máte doma baterií, jak se recykluje s hasiči, jaké odpady nás provázejí v jednotlivých historických epochách a co mají na jídelníčku kosmonauti. Z PET lahve Vám na památku Céčkomat vyrobí hrst céček.

 

Nejlepší odpad je ten, který nevznikne. A pokud již vznikne, pak má smysl jej správně vytřídit!

 

Na putovní výstavě se spolu s Krajem Vysočina podílely autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s., kolektivní systémy pro zpětný odběr vysloužilých elektrozařízení ELEKTROWIN a.s. a ASEKOL a.s., kolektivní systém pro zpětný odběr baterií ECOBAT, s. r. o a Střední umělěckoprůmyslová škola Jihlava – Helenín. Aktuální pracovní oděv popeláře zapůjčily Služby města Jihlavy.

 

odpady

odpady

odpady

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.4.2019 / 9.4.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Životní prostředí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze