Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Německý velvyslanec Christoph Israng navštívil Vysočinu

Německý velvyslanec Christoph Israng navštívil Vysočinu
V závěru minulého týdne přijel na jednodenní návštěvu Vysočiny velvyslanec Spolkové republiky Německo J. E. Christoph Israng. Kromě setkání se členy krajské rady, byla na programu také návštěva Gymnázia Jihlava, prohlídka Domu Gustava Mahlera nebo návštěva největšího zaměstnavatele na Vysočině firmy Bosch Diesel Jihlava. Odpoledne pak velvyslanec zavítal do Třebíče, kde si prohlédl výstavu o Antonínu Kalinovi a diskutoval se zástupci Krajské hospodářské komory.
 

 
 

Christoph Israng při návštěvě Vysočiny zdůraznil, že jedním z hlavních cílů velvyslanectví je propagace výuky německého jazyka na českých školách. „Volba Gymnázia Jihlava do programu návštěvy byla záměrná, protože více jak 70 % tamních žáků si jako druhý cizí jazyk volí němčinu a škola navíc úzce spolupracuje s dvěma gymnázii v Německu, a to Gymnáziem Geseke a Gymnáziem Mikuláše Koperníka ve Weißenhornu,“ přiblížila Hana Dočekalová z krajského oddělení vnějších vztahů a dodává, že partnerství s některou ze škol v Německu má v současné době navázáno 12 vysočinských středních škol. Michaela Válalová a František Křepela společně s pedagogy z jihlavského gymnázia přiblížili hostům některé ze společných projektů realizovaných s německými partnery:


Michaela Válalová: „Šlo o projekt Geseke, což je německé městečko. My jsme dělali výměnný pobyt se studenty, kteří přijeli nejprve sem na týden do Jihlavy, prohlédli si město, další města – Brno a Prahu a poté jsme my jeli do Německa a tam jsme navštívili různá zajímavá místa v okolí. Společně jsme trávili čas různými aktivitami a navázali jsme přátelství.“

František Křepela: „Účastnil jsem se projektu Mezinárodní setkání mládeže, které pořádá město Neumarkt in der Oberpfalz. A tento projekt funguje už od roku 2001. A náplní toho projektu je to, že se ať už v Neumarktu nebo v nějakém jiném městě sjede asi 60 až 70 studentů, kteří jsou muzikanti a kteří utvoří dohromady symfonický orchestr. Během deseti dnů se snaží nacvičit určité skladby, které jsou dopředu dány. Vyvrcholením celého toho projektu je mírový koncert.“

 

Německo patří dlouhodobě k největším obchodním partnerům Česka a jen na Vysočině působí 35 firem s německým majetkovým podílem. Největší z nich Bosch Diesel Jihlava patří zároveň k největším zaměstnavatelům v regionu a aktivně spolupracuje se školami na všech stupních při podpoře technického vzdělávání. O tom se velvyslanec Israng přesvědčil přímo v jihlavském závodě na Pávově, kde jednal s vedením společnosti a prohlédl si část výroby i školicí středisko. Velvyslanec na místě ocenil, že se firma Bosch Diesel Jihlava zapojí do Týdne otevřených dveří v německých firmách, které se v celé republice uskuteční od 17. do 23. června letošního roku.

 

Závěr návštěvy J. E. Christopha Isranga patřil prohlídce nedávno otevřené výstavy Děti Antonína Kaliny v třebíčském židovském městě a setkání se zástupci Krajské hospodářské komory. 

Německý velvyslanec Christoph Israng navštívil Vysočinu

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.3.2019 / 19.3.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze