Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Soutěž Vesnice roku 2019 zahájena

Zítra začíná hodnocení obcí v soutěži Vesnice roku
Až do 30. dubna 2019 mohou obce z celé České republiky podávat přihlášky do dalšího, v pořadí pětadvacátého, ročníku soutěže Vesnice roku. Soutěže se mohou zúčastnit všechny obce, tedy i města, městyse vesnického charakteru s maximálně 7,5 tisíci obyvateli, které mají zpracovaný vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje svého územního obvodu. V minulém roce se do soutěže přihlásilo celkem 228 obcí ze všech krajů České republiky, z toho 25 z nich bylo z Kraje Vysočina. Titul Vesnice roku Kraje Vysočina loni ozdobil Vepříkov na Havlíčkobrodsku.
 

 
 

"Nejen pětadvacetiletá tradice, ale také každoročně vysoký počet přihlášených obcí mluví jasně. Tato soutěž má smysl. Prostřednictvím účasti mohou obce prezentovat svůj rozvoj, udržování tradic, péči o historický fond obce a mnohé další. Účast v soutěži tak může být jistou formou obecní inventury, ale také formou poděkování občanům, zástupcům spolků a organizací, kteří mnohdy nezištně pomáhají vytvářet místo nejen pro bydlení, ale hlavně pro život. Třešinkou na dortu, v rámci účasti, může být i finanční odměna. I pro letošní oceněné obce má Ministerstvo pro místní rozvoj připraveno bezmála 32 milionů korun," řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. 


„Soutěž chápu jako příležitost k prezentaci úspěchů obcí. V případě těch z Vysočiny mě těší stoupající tendence zájmu o účast a chuť podělit se o společné úspěchy rozvojové, spolkové, investiční, environmentální i kulturní. Ke zvýšení úrovně života v obcích přispívá dlouhodobě proregionálně nastavená dotační politika Kraje Vysočina, ta je v letošním roce jednodušší a přehlednější,“ uvedl Pavel Pacal, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.

 

Hodnocení a návštěva komise ve všech přihlášených obcích bude probíhat koncem května. Soutěž je organizována ve dvou kolech – krajském a celostátním. V rámci krajských kol jsou udělována následující hlavní ocenění: Zlatá stuha (vítěz krajského kola), Modrá stuha (za společenský život), Bílá stuha (za činnost mládeže), Zelená stuha (za péči o zeleň a životní prostředí) a Oranžová stuha (za spolupráci obce a zemědělského subjektu). Do celostátního kola postupuje za každý kraj vždy maximálně jedna obec, které byla udělena Zlatá stuha v krajském kole. Každá obec má 120 minut na odprezentování realizovaných i plánovaných projektů, aktivit spolkového života atd. Slavnostní předání titulu na Vysočině je naplánováno na začátek srpna.


Vepříkov, Vesnice roku Kraje Vysočina 2018

VepříkovVepříkov

  • Více informací k soutěži zde.
  • Luděk Hrůza, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: hruza.l@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.2.2019 / 20.2.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze