Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Radní Martin Hyský diskutoval se zástupci zemědělských svazů

Radní Martin Hyský diskutoval se zástupci zemědělských svazů
Rovněž v letošním roce počítá Kraj Vysočina s intenzivní podporou a propagací zemědělství na Vysočině, jak o tom včera v Lukavci informoval zástupce zájmových organizací – Agrární komory, Asociace soukromého zemědělství a Zemědělského svazu – krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský. „V rámci Fondu Vysočiny už byl vyhlášen oblíbený dotační titul Zemědělské akce 2019, kde se žádosti přijímají od 4. do 11. března. Stejně jako loni počítáme také s pokračování exkurzí dětí ze základních škol do zemědělských podniků a pro stejnou cílovou skupinu připravujeme další ročník soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině,“ vyjmenoval některé formy podpory radní Hyský.
 

 
 

Společného jednání odborníků v zemědělství se s příspěvkem o aktuálních problémech zemědělského školství v regionálním i republikovém měřítku zúčastnili ředitelé dvou krajských středních škol z Humpolce a Třebíče, které nabízejí učební i maturitní zemědělské obory. „Také zemědělce trápí nedostatek kvalifikovaných pracovních sil, žáky je třeba motivovat ke studiu zemědělských oborů už na základních školách,“ doplnil Martin Hyský.

 

Vedle už zmíněného nabízí kraj regionálním zemědělcům také zajištění nejrůznějších odborných seminářů a školení, propagaci regionálních potravin nebo zprostředkování nabídek národních dotačních titulů. „V průběhu letošního roku máme v plánu vytvořit na Vysočině mapu zemědělských produktů, což by měla být nabídka agrárního sektoru pro spotřebitele, kteří by měli mít rychlou možnost podle poptávaného produktu zjistit, kde lze tento produkt koupit přímo od zemědělce,“ vysvětluje Jitka Merunková z krajského oddělení zemědělství. Jednou z dalších popularizačních akcí určených zejména pro žáky základních škol, na které se bude Kraj Vysočina podílet, je Vysočina Zetor show, která se uskuteční 19. září ve Vysočina Areně. Už teď můžeme prozradit, že přímo na místě se připravuje zapsání českého rekordu v počtu jedoucích traktorů v jedné koloně.


Na závěr včerejšího setkání měli účastníci také možnost prohlédnout si jednotlivé výrobní a zpracovatelské provozy Dřevozpracujícího družstva Lukavec, které je největším zaměstnavatelem v širokém okolí.

 

lukavec

ddl

 ddl

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.2.2019 / 1.2.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze