Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

První rozdělení přebytku rozpočtu Kraje Vysočina

První rozdělení přebytku rozpočtu Kraje Vysočina
Podle účetních dat je zřejmé, že Kraj Vysočina v roce 2018 skončil hospodaření mimo jiné s 840 milióny na základních běžných účtech. "Tato skutečnost je impulsem pro obvyklé přerozdělení těchto prostředků. Rada Kraje Vysočina dnes projednala jedny z prvních návrhů na zapojení části nespotřebovaných peněz do nového rozpočtu kraje roku 2019. Jedná se o celkem 350,8 miliónů korun," informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.
 

 
 

Na základě doporučení Rady Kraje Vysočina bude už lednové krajské zastupitelstvo rozhodovat o 337,6 miliónech korun, které jsou tvořeny požadavky představujícími závazky z roku 2018. Částka 11,5 miliónu korun bude z běžného účtu převedena do Fondu strategických rezerv (dále FSR) jako splátka půjčených prostředků od příspěvkových organizací, které byly zaslány až koncem roku a o jejich převodu do FSR již nemohlo být rozhodnuto na konci roku 2018. Jasno je i o 1,7 miliónu korun, kterými z přebytku hospodaření podpoří Kraj Vysočina Nadační fond regionální fotbalové Akademie Kraje Vysočina. Už minulý týden projednala Rada Kraje Vysočina dotaci ve výši 2,4 miliónu korun pro havlíčkobrodskou Jiskru, která se připravuje na pořádání Mistrovství světa v softballu mužů.

 

Rozdělení zbylých prostředků ve výši přibližně 480 miliónů korun bude na návrh Rady Kraje Vysočina projednávat březnové krajské zastupitelstvo. Podle náměstka hejtmana Martina Kukly bude mít prioritu krajské posílení rozpočtu na kapitolách doprava, zdravotnictví, případně zemědělství, počítá se i s dalším posílením Fondu strategických rezerv.  • Anna Krištofová, odbor ekonomický
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.1.2019 / 22.1.2019

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies