Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Rok revoluce

Projekt Knihovny Václava Havla „Rok Revoluce" mapuje revoluční rok od ledna do prosince 1989. V celkem sedmi krátkých 3 - 4 minutových lekcích, jimiž provází postava youtuberky, přibližuje projekt mladému divákovi klíčové momenty přerodu totalitního Československa v demokratickou zemi.
 

 
 

Dobrý den,

srdečně zveme všechny základní a střední školy, aby spolu s námi prošly sametovým rokem 1989 v novém vzdělávacím projektu Rok revoluce www.rokrevoluce.cz , který jsme dnes spustili.

 

Projekt Knihovny Václava Havla Rok Revoluce mapuje revoluční rok od ledna do prosince 1989. V celkem sedmi krátkých 3-4 minutových lekcích, jimiž provází postava youtuberky, přibližuje projekt mladému divákovi klíčové momenty přerodu totalitního Československa v demokratickou zemi. Smyslem série je ukázat rok 1989 jako postupnou vlnu událostí v celém Východním bloku vedoucí k vítězství demokracie, skrze tyto události však lekce upomínají i na předchozí dlouhá desetiletí nesvobody. Diváci v rámci sedmi videolekcí pochopí sametovou revoluci v širším evropském kontextu a zároveň si uvědomí, že byla přirozeným vyústěním sílícího odporu Čechů a Slováků proti normalizačnímu režimu.

 

Lekce budou zveřejňovány postupně v průběhu celého roku 2019. První lekce Palachův týden, která připomíná lednové protesty roku 1989, je ode dneška zveřejněna a lze ji využít i jako připomínku oběti Jana Palacha, od níž tento týden uplyne padesát let. 

 

Těšíme se na společnou cestu po stopách sametového roku 1989! 

 


Tým Knihovny Václava Havla

Vzdělávání
Knihovna Václava Havla, o.p.s./Václav Havel Library
Ostrovní 13
110 00 Praha 1 
Tel: +420 222 220 112

 
Zodpovídá: PaedDr. Vladimír Zelený
Vytvořeno / změněno: 17.1.2019 / 17.1.2019
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze