Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pavlína Havlenová

Pavlína Havlenová
Oceněna v roce 2018.
 

 
 

Profesionální záchranářka a dobrovolná hasička Pavlína Havlenová se pravidelně umísťuje na stupních vítězů v extrémních hasičských soutěžích.


Od mládí snila Pavlína Havlenová o tom, že bude profesionální záchranářkou. Po vystudování střední zdravotnické školy a absolvování oboru zdravotnický záchranář na univerzitě se její dětský sen stal skutečností. Pracuje na Zdravotnické záchranné službě Kraje Vysočina jako řidič-záchranář. Je ale také dobrovolnou hasičkou a do povědomí veřejnosti vstoupila jako vícenásobná medailistka z extrémních hasičských soutěží.

Nejtvrdší hasič přežije, tak se jmenuje jedna z nejextrémnějších sportovních soutěží, která simuluje enormní zátěž při reálném zásahu. Závodníci ji absolvují v zásahové výstroji vážící přes 20 kg, včetně dýchacího přístroje a masky. Na dráze přitom musí plnit řadu úkolů, například pomocí čtyřkilové palice pohybují sedmdesátikilovým závažím, překonávají překážky a vystoupí do patrových budov nebo musí táhnout několik desítek metrů těžkou figurínu.

Na nedávném mistrovství Evropy v německém Ediger-Elleru Pavlína Havlenová posbírala všechna medailová umístění v náročných disciplínách Firefighter Combat Challenge. Byla druhá v individuálním závodě, první v tandemech žen a třetí ve smíšených párech. Na závodech ale není nováčkem, a tak výčet jejích úspěchů je už poměrně dlouhý. Například loni si výborná umístění vybojovala v Polsku, Slovinsku i Jihlavě, předtím také v USA.

Nominaci na Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina si Pavlína Havlenová vysloužila nejen za úspěchy v náročných hasičských soutěžích, které ji zařadily mezi evropskou špičku, ale také za angažovanost mezi dobrovolnými hasiči, především v dobrovolné zásahové jednotce, a příkladný přístup k povinnostem profesionální záchranářky v rodném Kraji Vysočina.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 16.1.2019 / 16.1.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze