Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Lucie Satrapová

Lucie Satrapová
Oceněna v roce 2018.
 

 
 

Lucie Satrapová už řadu let úspěšně reprezentuje rodné město Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina a Českou republiku v Evropě a ve světě. Jako brankářka českého reprezentačního týmu dosahuje trvale výborných úspěchů v házené v celosvětovém měřítku.

 

Svoji hráčskou kariéru zahájila Lucie Satrapová v rodném Havlíčkově Brodě. V patnácti letech se dostala do pražského týmu DHC Slavia Praha, kde působila až do konce sezóny 2014/2015. V létě pak přestoupila na jeden rok do týmu německého mistra THC Thüringer. Na další dvě sezóny se upsala švédskému HK Kristianstad, kde patří k nejlepším brankářkám nejvyšší soutěže. Díky skvělým výsledkům v posledních letech získala angažmá do roku 2020 ve francouzském hlavním městě v týmu ISSY Paris, který patří k předním týmům tamní nejvyšší soutěže.

Zároveň od roku 2009, kdy byla vyhlášena talentem roku české házené, působí Lucie Satrapová v českém národním týmu, se kterým se účastnila nejednoho mistrovství. Na mistrovství Evropy se ukázala například v roce 2013 v Srbsku (15. místo) nebo v roce 2016 ve Švédsku (10. místo). Mistrovství světa se účastnila v roce 2012 v Srbsku (12. místo) a v roce 2017 v Německu, kde tým obsadil historicky nejlepší výsledek a tím bylo 8. místo. Nejen jako reprezentantka českého národního týmu, ale i jako akademická reprezentantka se Lucie Satrapová účastnila univerziády v korejském Kwangdžu (2015), kde tým obsadil úžasné 4. místo, a akademického mistrovství světa ve španělské Malaze (2016), kde akademický tým skončil na 6. místě.

Trvalé bydliště má Lucie Satrapová doposud ve svém rodném městě na Vysočině a často a ráda se sem vrací. Její vytrvalost, odvaha, píle a skromnost mohou být vzorem všem mladým adeptům, kteří se vydávají nelehkou cestou sportu.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 16.1.2019 / 16.1.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze