Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Monika Benešová

Monika Benešová
Oceněna v roce 2018.
 

 
 

Monika Benešová je příkladem mimořádné houževnatosti a odhodlání poprat se s nepřízní osudu. Ani vážný zdravotní hendikep jí nezabránil v obdivuhodném výkonu.

 

Monika Benešová z Nového Města na Moravě ještě před nedávnem ležela s vážnými problémy v nemocnici a čekala na verdikt lékařů. Diagnostikovanými alergiemi na lepek, mléko a sóju se ale nenechala odradit a rozhodla se splnit si svůj dávný sen: zdolat Pacifickou hřebenovku – Pacific Crest Trail.

Na jedné z nejtěžších pěších tras světa se musela vypořádat nejen s nástrahami americké divočiny, včetně setkání s medvědy, pumou nebo chřestýši, výkyvy počasí, ale i s důsledky své nemoci. Cesta vede přes tři americké státy Kalifornii, Oregon a Washington, je náročná nejen svou délkou, ale především terénem. Vede většinou mimo civilizaci přes pouště i přes několik tisíc metrů vysoké hory. Kvůli alergiím se Monika Benešová musela vybavit těžšími speciálními potravinami, cestou ji sužovaly nevolnosti. Trasu přes 4200 km od jihu na sever USA i přesto zvládla za pět měsíců a šest dnů. Na cestu neměla sponzory, na vše si vydělávala od střední školy sama.

Po návratu z Ameriky uspořádala v Novém Městě na Moravě o své cestě přednášku a veškeré peníze ze vstupného věnovala dobrovolnickému centru v Praze. Monika Benešová doufá, že svou cestou podpoří další lidi s trnitějším osudem v životě. O svém zdravotním problému proto na svých přednáškách mluví zcela otevřeně. Dlouhodobě navíc pomáhá jako dobrovolnice v motolské nemocnici v Praze, kde tráví s dětmi a seniory svůj volný čas.

Monika Benešová je příkladem pro další mladé lidi a vzorem vnitřního odhodlání bojovat s nepřízní osudu. Mezi kamarády si vysloužila přezdívku ženský Forrest Gump.

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 16.1.2019 / 16.1.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze