Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Denisa Musilová

Denisa Musilová
Oceněna v roce 2018.
 

 
 

Jihlavská rodačka Denisa Musilová patří k nepřehlédnutelným osobnostem výrazového tance ve světovém měřítku. Řadu let tančila v Izraeli a v New Yorku, na kontě má několik úspěšných spoluprací se světovým špičkovým tanečníkem Michailem Nikolajevičem Baryšnikovem.

 

Tanci se Denisa Musilová věnuje od sedmi let, kdy začínala v jihlavském klubu Hotch-Potch. Patřila mezi kmenové tanečníky, později připravovala choreografie tanečních vystoupení pro všechny věkové skupiny klubu. Po střední škole nastoupila na taneční konzervatoř Duncan Centre. Po ukončení studia odjela do Izraele, kde strávila celý rok v poušti. Pracovala v kibucech jako dobrovolnice, vodila pouští velbloudy s turisty. Její další kroky vedly do Tel Avivu. Začala pracovat pro českou ambasádu, kde nakonec působila sedm let, z toho čtyři roky pod velvyslancem Michaelem Žantovským.

V Izraeli také objevila moderní výrazový tanec, respektive taneční abstrakci. Už jako členka úspěšné taneční skupiny pak přijala pracovní nabídku v New Yorku. Tady si splnila sen a tančila pro nejlepší taneční divadlo Michaila Baryšnikova. Na svém kontě má jako členka úspěšných tanečních skupin několik významných tanečních cen a grantů.

Vedle aktivního působení na taneční scéně nezapomíná ani na další vzdělávání, přidala ještě studium dějin umění na Fashion Institute of Technology v New Yorku, protože jak sama říká: „Chci se vrátit na Vysočinu a umění dělat i z druhé strany…“

Slib dodržela, na Vysočinu se vrátila letos v únoru a následně navázala spolupráci s Národním divadlem. Mezitím uvedla Triskelion Arts v New Yorku premiéru tanečního projektu s názvem Fitting Rooms, jeho autorkou a choreografkou je právě Denisa Musilová.

Po návratu z New Yorku má před sebou Denisa novou výzvu: splnit si další ze svých snů a vytvořit v Jihlavě centrum výrazového tance, které bude otevřené všem bez rozdílu věku.

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 16.1.2019 / 16.1.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze