Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina předal po ročním předsednictví řízení Evropského regionu Dunaj-Vltava regionu Horní Rakousko

Kraj Vysočina předal po ročním předsednictví řízení Evropského regionu Dunaj-Vltava regionu Horní Rakousko
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s náměstkem pro regionální rozvoj a územní plánování Pavlem Pacalem ve středu 10. ledna na zámku v Kamenici nad Lipou předali předsednictví Evropského regionu Dunaj-Vltava dalšímu partnerskému regionu – Hornímu Rakousku. Pomyslnou předsednickou štafetu slavnostně převzal Markus Achleitner, zemský radní pro oblast hospodářství. Od založení Evropského regionu Dunaj-Vltava („dále jen ERDV“) v roce 2012 se Horní Rakousko ujímá vedení pracovního uskupení sedmi partnerských regionů ze tří zemí již podruhé.
 

 
 

„Během svého předsednictví se Kraj Vysočina zaměřil především na aktivity na podporu komunitního rozvoje malých obcí, které jsou pro celý region typické. Pod mottem „ERDV jako aktivní a soudržný region“ byla k tomuto tématu zorganizována konference, dvě poznávací cesty pro starosty a angažované obyvatele po příkladech dobré praxe, soutěž „Vesnice ERDV“ nebo středoškolská soutěž o nejlepší dílo charakterizující právě evropský region“, shrnuje Pavel Pacal, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj a územní plánování.


V průběhu roku se ERDV představil v jednotlivých regionech při akcích na podporu čistého životního prostředí, Dnech sousedů nebo Dnech seniorů a také v rámci Evropského dne jazyků, kdy je již tradičně podporována výuka jazyka sousedů, tedy výuka němčiny v českých regionech a češtiny v německy mluvících regionech. Podle slov Pavla Pacala je na těchto akcích velký zájem o publikace vydávané evropským regionem: „Na publikaci mapující nejlepší cyklotrasy v ERDV nově navazuje obdobná publikace pro pěší turisty a pro rok 2019 je v plánu kuchařka věnovaná tradičním receptům partnerských regionů.“  

.

„V průběhu vysočinského předsednictví proběhla také řada aktivit vedoucích k nastavení nového střednědobého prioritního tématu „ERDV – prostor pro Společnost 4.0“.  Ve snaze maximalizovat dopady na co nejširší veřejnost, byly při přípravě nové střednědobé strategie, která se zaměřuje na oblast cestovní ruchu, zdravotnictví, Průmysl 4.0 a další navazující témata, zohledněny názory více než stovky odborníků z oblasti vzdělávání, vědy a výzkumu nebo podnikatelského sektoru a více než 250 zástupců obcí z celého evropského regionu“, dodává Pavel Pacal.

Aktivity pro naplňování nového prioritního tématu budou zahájeny v roce 2019 pod vedením Horního Rakouska


erdv

erdv

erdv

erdv

  • Iveta Fryšová a Ivona Hájková, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.1.2019 / 11.1.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze