Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kapacity krajských domovů pro seniory porostou i v dalších letech

Břevnice
Kraj Vysočina v letošním roce rozšíří plánovitě kapacitu Domova pro seniory Havlíčkův Brod umístěného v areálu krajské nemocnice. Nově bude domov disponovat celkem téměř 160 lůžky. Zabydlení nového křídla domova, které nyní čeká na dodávku nového nábytku a dalšího mobiliáře, je naplánováno na pozdní jaro. „Další krajské plány zkvalitňování sociálních služeb na Havlíčkobrodsku se budou týkat detašovaného pracoviště domova v Břevnici. Do budoucna bychom zde rádi postavili nový objekt a nabízeli rozšířené služby pro klienty s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demencí,“ popsal budoucí plány hejtmanství náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 

 
 

Současný krajský domov pro seniory Břevnice (detašované pracoviště Domova pro seniory Havlíčkův Brod) nabízí 25 lůžek se zvláštním režimem, o klienty se stará 16 zaměstnanců. Objekt bývalé obecní školy se v roce 1983 přeměnil na domov pro seniory, kterým prošlo už 312 klientů, v posledních letech s nutnou velkou mírou pomoci. „Objekt sice svému účelu slouží, ale požadavky na moderní poskytování pobytových sociálních služeb v domovech se zvláštním režimem se zásadně mění a kraj je postaven před rozhodnutí, co s objektem do budoucna. Jako ideální se nabízí stavba nového domova na místě současného. Proto se pustíme do projektování a hledání zdrojů financování, tak aby v budoucnu v Břevnici mohl vyrůst objekt s dvojnásobnou kapacitou,“ popisuje ideální budoucí stav náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla. Ten zatím nechce mluvit o žádných závazných termínech. Podle jeho slov je důležité mít připravený a prodiskutovaný projekt, který ve chvíli přiznání evropské nebo národní dotace bude moci kraj realizovat. Kraj bude při projektování nového domova zcela jistě respektovat charakter lokality, podle toho bude vybrán materiál a přizpůsobena podoba novostavby.

 

Vícezdrojové financování při realizaci staveb pro sociální služby se Kraji Vysočina vyplatilo například při stavbě nového křídla Domova pro seniory Havlíčkův Brod v areálu nemocnice, při stavbě Domova Ždírec nebo Domova pro seniory Velké Meziříčí. Národní dotace z ISPROFIN je přislíbena Kraji Vysočina i na stavbu domova se zvláštním režimem v areálu Nemocnice Jihlava.

 

Foto: Kraj Vysočina

BřevniceBřevniceBřevniceBřevnice

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.1.2019 / 4.1.2019

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies