Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Seniorky ze žďárského Senior Pointu napekly na Vánoční trh přes dvacet kilo cukroví

V prostorách Zámku ve Žďáře nad Sázavou se ve dnech 8. až 9. prosince konaly Vánoční trhy, kterých se v letošním roce zúčastnily i seniorky ze Senior Pointu Žďár nad Sázavou. U jejich stánku si zájemci mohli zakoupit balíčky s domácím vánočním cukrovím, které vlastnoručně napekly. Zároveň měly pro nejmenší účastníky trhů připravené pohádkové knížky, ze kterých jim předčítaly pohádky.
 

 
 

To, že seniorská generace umí být akční a ráda se zapojuje do společenského dění, potvrdila skupina seniorek, které pravidelně navštěvují Senior Point ve Žďáře nad Sázavou. Spolu s kontaktními pracovnicemi Senior Pointu  a vedením Zámku Žďár nad Sázavou přišly s nápadem zúčastnit se zámeckých vánočních trhů, napéct domácí cukroví a nabídnout ho k ochutnání veřejnosti. Na trzích měl Senior Point svůj stánek, kde kromě prodeje cukroví ještě seniorky připojily čtení pohádek pro nejmenší návštěvníky trhů. „U našeho stánku se zastavovalo spoustu lidí a nenapadlo nás, že o balíčky s cukrovím, kterého bylo více než dvacet kilogramů, bude takový zájem. Prodaly jsme úplně všechno, co jsme napekly,“ pochvalovala si úspěch akce kontaktní pracovnice Senior Pointu Barbora Marinčová. 

 

Následné milé překvapení přišlo přímo na Senior Point v podobě návštěvy paní hraběnky Marie Kinsky, jejíž jméno je nerozlučně spjato se Zámkem Žďár nad Sázavou a která má záštitu nad všemi aktivitami v zámeckých prostorách. Kontaktním pracovnicím symbolicky předala šek na částku 5 215 Kč, jež představoval celkový výtěžek z prodaného cukroví během vánočních trhů. Pečení a prodej cukroví seniorky pojaly jako dobrovolnickou činnost a tak celá částka mohla putovat na nákup pomůcek právě pro jejich Senior Point.


kinsky

  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 14.12.2018 / 14.12.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze