Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Evropský region Dunaj-Vltava: Díky středoškolské studentské soutěži mohou vzniknout nová partnerství škol

Evropský region Dunaj-Vltava: Díky středoškolské studentské soutěži mohou vzniknout nová partnerství škol
Vítězky vysočinského kola středoškolské studentské soutěže Evropského regionu Dunaj-Vltava „Návrh uměleckého díla charakterizující Evropský region Dunaj-Vltava“ využily svou výhru ve výši 2000 € k absolvování dvoutýdenní odborné stáže v Linci. Obě dívky, celková vítězka soutěže Adéla Čapková i Žaneta Vrábelová, studují třetím rokem obor bytový design na Uměleckoprůmyslové akademii ve Světlé nad Sázavou. Pro svou odbornou praxi si proto vybraly studijní stáž na obdobně zaměřené střední škole v Linci, tedy na HTL 1 Bau und Design Linz, kde byly na přelomu listopadu a prosince zcela integrovány do výuky a zapojeny do projektové práce.
 

 
 

Ředitelé obou škol využili tuto příležitost k uskutečnění úvodní seznamovací schůzky, která proběhla 4. 12. 2018 na půdě HTL1 Bau und Design Linz. Zástupci obou škol (HTL 1 – DI ředitel Christian Armbruster a Mgr. Walter Horn; Uměleckoprůmyslová akademie – ředitel Ing. Martin Kubín a MgA. Milan Krajíček) si navzájem představili studijní obory a specializace, které jednotlivé školy nabízejí. Došlo také na výměnu katalogů s úspěšnými studentskými díly a projekty, výměnu zkušeností při spolupráci s dalšími školami nebo na diskuzi ohledně požadavků vysokých škol na vlastní absolventy. Nechyběla ani prohlídka prostor školy HTL1 Bau und Design, ve kterých se snoubí historie s modernou. Na závěr schůzky se obě strany domluvily na návštěvě ve Světlé nad Sázavou, kde budou diskutovány možnosti případné spolupráce či další výměny studentů.


„Podnikli jsme první krůčky k budoucímu novému partnerství škol. Velmi mě těší, že impuls přišel právě díky evropskému regionu a doufám, že se nám v budoucnu podaří propojit další školy na území ERDV, například díky tématu Průmysl 4.0, kterému se bude ERDV v následujících několika letech více věnovat,“ doplňuje Pavel Pacal, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj a územní plánování a předsedající ERDV v roce 2018.  • Ivona Hájková a Petr Holý, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Evropský region Dunaj-Vltava: Díky středoškolské studentské soutěži mohou vzniknout nová partnerství škol

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.12.2018 / 11.12.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze