Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

„My třídíme nejlépe,“ hrdě hlásí obce Bobrůvka, Kožichovice, Dobronín a město Velká Bíteš

„My třídíme nejlépe,“ hrdě hlásí obce Bobrůvka, Kožichovice, Dobronín a město Velká Bíteš
Včera, 6. prosince, v třebíčském environmentálně technickém centru Alternátor převzali zástupci vítězných obcí ocenění a finanční dary za umístění v soutěži obcí „My třídíme nejlépe“. Soutěž je realizována v rámci projektů spolupráce Kraje Vysočina s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., a dále se společnostmi ASEKOL, a.s. a ELEKTROWIN, a.s., tedy provozovateli kolektivních systémů zpětného odběru vysloužilých elektrozařízení.
 

 
 

„Projekty kraje jsou od začátku zaměřené na technickou podporu třídění a na environmentální osvětu. V rámci spolupráce vytváříme optimální podmínky k rozvoji tříděného sběru v obcích a městech a podporujeme zajištění dostatečné hustoty a kapacity sběrné sítě,“ informuje o hlavních cílech společných projektů krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský. „ A spolupráce se daří. Díky aktivní účasti obyvatel na třídění odpadů obhájil za loňský rok Kraj Vysočina druhé místo v pomyslném srovnání všech krajů ČR v množství vytříděných odpadů na obyvatele za rok a před dvěma dny získal ocenění Aktivní kraj i ve sběru vysloužilého elektrozařízení,“ dodává krajský radní.


Zásadním kritériem pro hodnocení v hlavní soutěži bylo množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele a počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst. Hodnocena byla navíc i hustota sběrné sítě nebo sběr kovových odpadů. Samotné hodnocení je provedeno na základě údajů poskytovaných obcemi do systému EKO-KOM v rámci jejich pravidelného vykazování za období od 1. října 2017 do 30. září 2018.

Obec získává výsledné body, jež jsou součtem bodů z osmi soutěžních kategorií tří hlavních a pěti doplňkových. Podle počtu výsledných bodů se stanovilo celkové pořadí. Vítězové hlavní soutěže získali od kraje finanční dary v celkové výši 360 tis. Kč.


Vítězové hlavní soutěže dle velikostních kategorií obcí:

počet obyv.

do 300 obyvatel

301 do 1 500 obyvatel

1 501 do 5 000 obyvatel

nad 5 000 obyvatel

1. místo

Bobrůvka

Kožichovice

Dobronín

Velká Bíteš

2. místo

Lány

Pikárec

Černovice

Polná

3. místo

Tři Studně

Moravec

Žirovnice

Velké Meziříčí

 

Doplňkové soutěže byly vztaženy ke zpětnému odběru elektrozařízení a vychází z dat společností ASEKOL a.s. a ELEKTROWIN a.s., od kterých vítězové obdrželi finanční ocenění.

Vítězové kategorií doplňkové soutěže Asekolu:

1. místo

Rohozná

Božejov

Bystřice nad Pernštejnem

 

Vítězové kategorií doplňkové soutěže Elektrowinu:

1. místo

Ždírec nad Doubravou

Jihlava

Bystřice nad Pernštejnem

 

Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem obyvatelům oceněných města a obcí za důsledné třídění komunálních odpadů, kterým podporují ochranu životního prostředí a zároveň naplňují cíle Plánu odpadového hospodářství Kraje Vysočina i ČR.

Pořadí v jednotlivých dílčích soutěžích, pravidla, výsledky předchozích ročníku a další informace naleznete na stránkách Kraje Vysočina, portálu Odpady Vysočiny.

 

Má to smysl. Třiďte odpad!


Kontakty: 

Krajský úřad Kraje Vysočina

Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství, 

e-mail: navratilova.e@kr-vysocina.cz

telefon: +420 564 602 522

 

EKO-KOM, a.s.

Lucie Müllerová, tisková mluvčí
e-mail: pr@ekokom.cz
telefon: +420 602 186 205

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.12.2018 / 7.12.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze