Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Mladý módní tvůrce ČR: 30 let módní inspirace

Mladý módní tvůrce ČR: 30 let módní inspirace
Žáci oděvních oborů prezentovali to nejlepší z vlastní tvorby v rámci 30. ročníku soutěže Mladý módní tvůrce ČR, která se uskutečnila na konci listopadu v Jihlavě. Mladí návrháři z 30 škol z Česka předvedli své kreace v sedmi kategoriích, a to Volná mladá móda, tentokrát na téma DENIM, dále Společenské šaty, Sportovní oděvy a prádlo, PŘÍRODNINY, Oděvní doplňky, EMOCE a Pokrývka hlavy. Kromě zdařilých módních přehlídek bylo k vidění rovněž soutěžní klání kadeřníků a vizážistů. Pozvání na soutěžní přehlídku do Jihlavy opět přijaly také odborné školy ze Slovenska a Rakouska.
 

 
 

Krajské střední školy se v obrovské konkurenci neztratily a vybojovaly tři prvenství. SUPŠ Jihlava- Helenín si odnesla prvenství v kategorii Volná mladá móda za svoji denimovou kolekci inspirovanou grafity a také druhé místo v pokrývkách hlavy. Adéla Míková z OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava vyhrála v soutěži NailArt s tématem KOMIKS a nejvíce bodů od odborné poroty získala v kadeřnickém klání Věra Caklová rovněž z jihlavské školy služeb za dámský historický účes na téma Alžběta I. Ze stejné školy zaujaly porotu také výtvory Viktorie Doležalové v komiksovém malování na obličej a Nikol Dobrkovské za dámský fantazijní účes Mýtická Elfka, obě vybojovaly skvělé druhé místo. Podrobné výsledkové listiny letošního ročníku jsou k dispozici zde.


Soutěžní přehlídku Mladý módní tvůrce organizuje každoročně OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava za podpory Kraje Vysočina, vyhlašovatelem je Sdružení pro pořádání soutěže Mladý módní tvůrce ČR a spoluvyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2018 / 3.12.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze