Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Počin roku

Mobilní verze webu

Proletí 100letí: Lípu republiky na Vysočině zasadila pravnučka TGM Charlotta Kotíková

Strom republiky
Oslavy všeho dobrého i poučného, co se stalo v uplynulých 100 letech na území Československa zasáhly každého ze současné populace a v případě Kraje Vysočina se neomezily pouze na jednu jedinou OSLAVU. Díky aktivitě a podpoře vedení Kraje Vysočina, statutárního města Jihlavy a ve spolupráci s rektorátem Vysoké školy polytechnické Jihlava podařilo uvést v život jedinečný vzpomínkový projekt Proletí 100letí... a zasazením Stromu republiky mezi vzrostlé stromy v parku Vysoké školy polytechnické Jihlava byla udělána pomyslná tečka za oslavami kulatin.
 

 
 

K úkolu zasadit lípu – Strom republiky byl přizván hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, primátor statutárního města Jihlavy Rudolf Chloupek a rektor Vysoké školy polytechnické Jihlava Václav Báča a také dvě dámy: J. E. velvyslankyně Kanady paní Barbara C. Richardson a pravnučka T. G. Masaryka paní Charlotta Kotíková. „Přála bych lípě, aby ji nezasáhlo globální oteplování, aby prospívala a rostla tu pro budoucí generace, silná a košatá,“ dojatě komentovala sázení lípa Charlotta Kotíková. „Přál bych si, aby dalších sto let byli lidé v celé republice spokojení, družní a přátelští stejně jako u nás  na Vysočině,“ vzkázal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Vysazení Lípy republiky zapadá do konceptu celokrajské aktivity k níž vyzvala Agentura Dobrý den Pelhřimov. Po území Kraje Vysočina budou v těchto dnech zasazeny stovky pamětních lip. Po zasazení poslední budou vyhlášeny českým rekordem. Státní hymnou doprovodil slavnostní zasazení stromu pěvecký sbor Campanula.

Brian Tracy řekl: „Historie lidstva je historie obyčejných lidí, kteří překonali svůj strach a vykonali neobvyklé věci“.

Strom republikyStrom republikyStrom republikyStrom republikyStrom republikyStrom republikyStrom republiky

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.10.2018 / 26.10.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Počin roku

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze