Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina bude dotovat vzdělávání praktických lékařů

Kraj Vysočina finančně podpoří vzdělávání praktických lékařů pro děti i dospělé. Podmínkou je jejich pětileté setrvání na pozici praktického lékaře v regionu. Pět tisíc korun měsíčně dostane budoucí praktik i konkrétní akreditované pracoviště, které ho bude tři roky vzdělávat. Podle informací náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimíra Novotného za tímto účelem vyčlenil Kraj Vysočina pro rok 2019 čtyři miliony korun.
 

 
 

V Kraji Vysočina je akreditovaných pracovišť, tedy ordinací praktických lékařů, kteří mohou budoucí praktiky školit, hned několik. "Od této podpory si slibujeme větší zájem akreditovaných pracovišť o získávání dalších praktických lékařů," řekl Novotný.
Na Vysočině je podle něj praktických lékařů nedostatek. Chybí zejména v některých menších městech. Kraj už se samosprávami spolupracuje na zveřejňování nabídek volných míst. Zavázat lékaře k práci v konkrétní obci však není v možnostech kraje.

Kraj Vysočina poskytuje stipendium také budoucím lékařům, kteří budou sloužit v krajských nemocnicích. "V tuto chvíli už máme uzavřenou smlouvu s 11 mediky, kteří rok až dva zůstanou v našich nemocnicích," řekl Novotný.

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.10.2018 / 24.10.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze