Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Počin roku

Mobilní verze webu

Nová působiště pro nevyužívané knihy

Nová působiště pro nevyužívané knihy
Společnost FCC Česká republika, s.r.o., Kraj Vysočina, Gymnázium Jihlava a Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava společně zrealizovaly další projekt zaměřený na opětovné použití knih. Studenti, učitelé a pracovníci Gymnázia a Střední průmyslové školy v Jihlavě do přistaveného velkoobjemového kontejneru odložili na 450 kusů knih a časopisů, které dále poslouží pro čtenáře v domovech seniorů a pro veřejnost. Jedná se o pokračování pilotního projektu na opětovné použití knih, do kterého jsou zapojeny organizace zřizované krajem. Hlavním iniciátorem a organizátorem aktivit je společnost FCC Česká republika, s.r.o., zabývající se především nakládáním s odpady.
 

 
 

 „Třídicí linkou na Hruškových dvorech ročně projde 7 500 tun papíru, který obsahuje čím dál více knih ve velmi dobrém stavu. Tak vznikla myšlenka na jejich záchranu opětovným použitím. Základní tábor pro nevyužívané knihy od studentů a vytříděné knihy z třídicí linky je vybudován v naší provozovně v ulici U Hlavního nádraží – Bedřichově, kde jsme v březnu začali přijímat mimo režim odpadů starší, ale zachovalé knihy. Ve spolupráci s odborem životního prostředí a zemědělství a odborem sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina jsme pro ně nalezli další využití. Poslouží v domovech pro seniory, zřizovaných Krajem Vysočina, kde rozšíří nabídku knižních titulů. Po přečtení si je zapůjčí další domov, a tak zajistíme jejich opětovné použití pro velké množství čtenářů,“ doplnil Radek Kourek z FCC ČR. Dalším zdrojem knih jsou tzv. knihobudky, které jsou umístěné na veřejných prostranstvích, a knihy jsou tak volně dostupné pro širokou veřejnost.

 

„Učím na naší škole ekologii a etiku a hned se mi zalíbil podnět k této akci, který nám v loňském školním roce dali paní Navrátilová z Odboru životního prostředí Krajského úřadu Kraje Vysočina a pan Kourek z třídičky odpadů ASMJ FCC Environment v Jihlavě. Jsem velice ráda, že se do této prospěšné akce společně s naší školou zapojila i sousední průmyslovka. Projekt Re-use knih a časopisů je prospěšný lidem a přírodě a navíc v něm vidím příklad fungující spolupráce mezi státní správou, školami a servisními organizacemi. Re-use knih a časopisů jsme na jihlavském gymnáziu pořádali v letošním roce už podruhé. Počet vybraných knih byl ve srovnání s první akci v červnu přibližně pětinásobný. Ke zvýšení zájmu našich žáků, učitelů a dalších pracovníků školy o Re-use knih oproti akci před čtvrt rokem výrazně přispělo zapojení studentského Parlamentu Gymnázia Jihlava, který si vzal na starosti propagaci a přípravu sběrové akce ve škole,“ uvedla Linda Taláčková, koordinátorka EVVO na Gymnáziu Jihlava.


 

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 


Kontaktní osoba FCC ČR:

Ing. Radek Kourek, e-mail: Radek. Kourek@fcc-group.cz, tel.: 606 735 589

Firma FCC v České republice (do roku 2015 působící pod názvem .A.S.A.) byla založena v roce 1988 v Rakousku. Od roku 2006 je jejím majitelem španělská firma FCC. V relativně krátkém období se společnost stala jednou z nejvýznamnějších evropských firem, zabývajících se nakládáním s odpady a poskytováním komunálních služeb.

 

Nová působiště pro nevyužívané knihy

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.10.2018 / 23.10.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Počin roku

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze