Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Projekt Učíme se ze života pro život: V Telči se konala letní škola pro koordinátory zapojených škol

Projekt Učíme se ze života pro život: V Telči se konala letní škola pro koordinátory zapojených škol
Projekt Implementace Krajského akčního plánu „Učíme se ze života pro život“, který začal letos v únoru, se začátkem školního roku posunul do další fáze. Projektové aktivity se tentokrát bezprostředně týkají jednotlivých školních koordinátorů z každé z 64 zapojených středních a základních škol. Koordinátoři mají kromě koordinační role ještě roli tzv. povzbuzovatelů, tedy osob, které motivují učitelky a učitele k používání aktivizačních a transferových nástrojů ve výuce. A právě koordinátoři se sešli v těchto dnech na tzv. letní škole, což je ojedinělá, tři dny trvající projektová aktivita v krásném prostředí Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči.
 

 
 

První den se koordinátoři zabývali mimo jiné zvládáním mimořádných situací ve školách, diskutovali o klimatu školy a syndromu vyhoření a dozvěděli se něco i o motivaci sama sebe a ostatních ve svém okolí. Tento den byl koncipován tak, aby vzdělávací aktivity koordinátory povzbudily, obohatily a zároveň motivovaly. Druhý den byl věnován samotnému projektu Učíme se ze života pro život a koordinaci dalších projektových aktivit. Diskutovalo se o rozpočtech, veřejných zakázkách, vykazování projektových aktivit a dalších provozně administrativních záležitostech, nezbytných pro úspěšnou realizaci projektu. Poslední den letní školy dnes zaplní přednášky odborníků z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, tentokrát na téma finanční gramotnost a matematika, konkrétně například přednáška Matematika napříč školou i životem.

 

Cílem projektu Učíme se ze života pro život, který realizuje Kraj Vysočina, je vytvořit ve školách aktivizující učební klima nezbytné pro rozvoj kompetencí žáků na 2. stupni základních škol a na středních školách v kraji. Do projektu s rozpočtem téměř 83 milionů korun je zapojeno ve formě finančního partnerství 31 ZŠ, 33 SŠ a Projektová kancelář Kraje Vysočina. Krajská radní pro oblast školství Jana Fialová doplnila, že projekt je v počtu finančních partnerů naprosto ojedinělým, stejně tak na rozdíl od ostatních krajů, kde je zaměřen pouze na středoškoláky, unikátním způsobem podpoří také žáky na 2. stupni ZŠ. Realizace projektu skončí 31. 12. 2020 a jeho financování je zajištěno z OP VVV, státního rozpočtu a rozpočtu Kraje Vysočina.


učíme se

učíme se

opvvv_msmt


  • Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.9.2018 / 21.9.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze