Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Zastoupení Kraje Vysočina v Bruselu změnilo adresu

Zastoupení Kraje Vysočina v Bruselu změnilo adresu
Po sedmi letech na adrese rue du Commerce změnil 1. září 2018 Kraj Vysočina adresu svého zastoupení v Bruselu na Place de Jamblinne de Meux 31. „Kancelář se nachází v blízkosti evropských institucí. Je v domě, který vlastní Plzeňský kraj. Kancelář zde má i Jihomoravský kraj. Tyto české kraje jsou našimi partnery v řadě aktivit a bude takto možné lépe koordinovat prosazování společných zájmů. Je to nová příležitost posílení spolupráce mezi českými kraji v Bruselu,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Důvodem pro plánované stěhování kanceláře bylo neprodloužení dosavadní nájemní smlouvy. Kraj Vysočina byl ve stejné době osloven ze strany Plzeňského kraje s nabídkou společné adresy. „Nadále zůstáváme v kontaktu se zastoupením Dolního Rakouska, s nímž Kraj Vysočina v Bruselu spolupracuje, sdílí informace a dosud jsme s ním též sdíleli kancelářské prostory. S Dolním Rakouskem Vysočina i další evropské regiony lobbují za zachování a modernizaci politiky soudržnosti v příštím víceletém rozpočtu EU na roky 2021 - 2017. Je to dlouhodobý cíl, který přinesl již své výsledky v návrhu rozpočtu, který Evropská komise zveřejnila v květnu 2018,“ říká Jan Skála ze zastoupení Kraje Vysočina v Bruselu. 

Současný model „nestálého zastoupení“ Kraje Vysočina v hlavním městě EU funguje v praxi tak, že zástupce Kraje Vysočina do Bruselu jezdí v pravidelném intervalu plnit zadané úkoly a vyřizovat aktuální záležitosti. Zprostředkovává jednání a cesty členů krajské samosprávy, získává a udržuje kontakty a podílí se na přípravě a organizaci akcí, jichž se kraj účastní. Chod kanceláře v rámci své praxe zajišťují také studenti vysokých škol, jejichž pobyt je hrazen z evropského programu Erasmus +. Více o kanceláři zde: https://www.kr-vysocina.cz/uvod/d-4000048/p1=1181 .

 

Brusel

  • Jan Skála, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.9.2018 / 20.9.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze