Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Společenská odpovědnost – nedílná součást moderní firmy a instituce

Společenská odpovědnost – nedílná součást moderní firmy a instituce
Třetí ročník regionální konference Společenská odpovědnost organizací, která se konala dnes pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, slavnostně zahájil Pavel Franěk, náměstek hejtmana pro oblast sociálních věci a nestátních neziskových organizací, Vladimír Novotný, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví a Miroslav Březina, zástupce ředitele Krajského úřadu Kraje Vysočina.
 

 
 

Na osmdesát odborníků z veřejné i soukromé sféry se sešlo u diskuse nad tématem společenské odpovědnosti. Konference, která skloňovala téma v rozměru regionálním, sociálním, ekologickém, ale také ekonomickém, navázala na třetí ročník Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost, kterou kraj slavnostně udělil v dubnu letošního roku (více viz Společenská odpovědnost). Zástupci vítězných organizací vedli moderovanou diskusi ve čtyřech panelech. Panelové diskuse s nimi byly doplněny příspěvky pozvaných hostů. Nosným tématem celodenního povídání bylo šíření dobrých praxí s inspirací pro integrování prvků společensky odpovědného chování a jednání do každodenního působení. Nechyběla také ukázka připravovaných východisek pro další uplatňování národního konceptu Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost napříč kraji České republiky přiblížená Bronislavem Mikelem, místopředsedou Rady kvality a poradcem náměstka ministra Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Gabrielou Knöpfelmacherovou, členkou Rady Kvality, zástupkyní Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.


Kraj Vysočina je odpovědný za rozvoj území a má zájem na rozvíjení principů, které definice společenské odpovědnosti vymezuje. Proto chce přispět k osvětě v této oblasti a podpořit a ocenit ty firmy a organizace, které tento odpovědný přístup aplikují ve své práci, a to i tak, aby motivovaly další organizace a podniky k jejich následování.

 

odpovědnost

odpovědnost

odpovědnost

Ilustrační foto

  • Ivana Hanáková Kosourová, oddělení řízení lidských zdrojů
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.9.2018 / 20.9.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze