Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Klienti Domova Háj zahájili novou krajskou plesovou sezónu

Ve Vilémovicích u Ledče nad Sázavou se už v polovině září konal PŘÁTELSKÝ PLES DOMOVA HÁJ. Zúčastnili se ho nejen klienti domova, jichž část již žije v komunitním bydlení ve Světlé nad Sázavou, ale i jejich rodinní příslušníci, pozvaní hosté a donátoři.
 

 
 

Pro hosty plesu připravili pořadatelé bohatý program – vystoupení klientů domova, tanečních mistrů v latinsko-amerických tancích Kristýny a Miroslava Kaplanových z Havlíčkova Brodu, hrály se písničky na přání, při kterých největší odvážlivci zpívali s kapelou přímo na pódiu, a samozřejmě nechyběla i bohatá tombola. K tanci a poslechu hrála skvělá kapala SAFYR,  slovem provázela moderátorka Hela Dvořáková, se kterou se někteří klienti domova potkali už v létě na SázavaFestu.   


Domov Háj, příspěvková organizace Kraje Vysočina, prochází procesem transformace. Pobytové služby byly osobám s mentálním a kombinovaným postižením poskytovány v ne zcela vyhovujících prostorách budovy v Ledči nad Sázavou v části Háj, která se nachází mimo běžnou zástavbu města v lese. Kraj Vysočina zrekonstruoval před necelými pěti lety rodinný dům ve Světlé nad Sázavou, ve kterém je komunitním způsobem poskytována služba domov pro osoby se zdravotním postižením šesti klientům. A letos začátkem února se do dalšího zrekonstruovaného domu přestěhovalo dalších šest klientů. Postupně by se do rodinných domů ve vybraných městech na Havlíčkobrodsku měli přestěhovat všichni klienti domova. Ples je jednou z možností, na které se mohou potkat se svými kamarády, nejbližšími z rodiny, a mít další společné zážitky.


„Těšíme se již na třetí ročník, protože tímto druhým byla už založena tradice. Jsem ráda, že se ples koná v běžném důstojném prostředí a ne v ústavu,“ uvedla Dana Pajerová, ředitelka Domova Háj.


  • Zpráva převzata od Domov Háj

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.9.2018 / 19.9.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze