Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Vysočina pošle v roce 2019 výpravu na olympiádu dětí a mládeže do Libereckého kraje

Krajští radní odhlasovali vyslání mladých sportovců z Vysočiny na Hry IX. Letní olympiády dětí a mládeže do Libereckého kraje v roce 2019. Hry odstartují v neděli 23. června slavnostním ceremoniálem a o cenné kovy se bude bojovat až do 28. června. Kraj Vysočina vyčlení v rozpočtu na organizační zajištění výpravy svých sportovců částku maximálně 2,2 milionu korun. Ta pokryje nejen náklady na ubytování, stravování a dopravu, ale také pořízení jednotného reprezentačního oblečení nebo odměny pro trenéry. Výprava Kraje Vysočina může čítat až 255 sportovců a 47 trenérů.
 

 
 

Mladí sportovci se utkají na různých místech Libereckého kraje celkem v devatenácti disciplínách, z toho jedna bude jako obvykle nesportovního charakteru. Pro příští rok zvolili organizátoři trochu netradiční street art. Největší zastoupení budou mít opět atleti a plavci a dále kolektivní sporty jako fotbal, florbal, basketbal a volejbal.


Poslední Hry letní olympiády dětí a mládeže se konaly v roce 2017 v Jihomoravském kraji a Vysočina si přivezla 7 zlatých, 12 stříbrných a 10 bronzových medailí, což ji mezi kraji řadilo až na 13. místo. „Snad se příští rok podaří naší výpravě zabojovat a vytáhnout Kraj Vysočina o několik stupínků nahoru. Budeme sportovcům držet palce,“ vzkázala mladým olympionikům Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu. 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.9.2018 / 19.9.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze