Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina nabízí k prodeji nevyužité školní areály v Jihlavě a v Moravských Budějovicích

Mor Budějovice
Kraj Vysočina realizuje i připravuje další nabídky prodeje budov dříve užívaných gymnáziem a střední odbornou školou v Moravských Budějovicích a budovy školy na Havlíčkově ulici v Jihlavě.
 

 
 

Nemovitost na adrese Havlíčkova ulice 2335/109 v Jihlavě sloužila do roku 2015 pro účely výuky krajské střední školy. Jedná se o samostatně stojící objekt s jedním podzemním podlažím a třemi nadzemními podlažími a podkrovím s valbovou střechou o celkové výměře podlahové plochy cca 1650 m2. V roce 1988 a následně zde byla provedena komplexní výměna konstrukcí dlouhodobé životnosti zahrnující přístavbu a nástavbu objektu včetně instalací. Výměna oken provedena v roce 2011. Budova je situována v blízkosti vlakového nádraží, přístupná z hlavní ulice. Prodej této nemovitosti bude řešen výběrovým řízením „na určení pořadí“, minimální nabídková cena je stanovena ve výši 9,750 tisíc korun. Prohlídka nemovitosti je možná 24. září 2018 nebo po předchozí domluvě. Vlastní výběrové řízení se uskuteční dne 10. října 2018 ve 14:00 hodin. Podrobnosti prodeje budou zveřejněny na stránkách Kraje Vysočina a na úřední desce.

 

Do konce září 2018 bude zveřejněn záměr Kraje Vysočina prodat areál dvou vzájemně propojených domů sloužících původně k výukovým a kancelářským účelům užívaných gymnáziem a střední odbornou školou v Moravských Budějovicích. Výhodou této nemovitosti na adrese Pražská ulice  104 je poloha blízko centra i dostupnost z přilehlé silnice. „Pro zachovalý areál se za poslední dva roky nepodařilo najít zájemce. Do dvou nabídkových řízení se nikdo nepřihlásil, proto uvažujeme o dalším upravení ceny. Zájemci si areál mohou prohlédnout už nyní, v průběhu září pak budou známé nové podmínky prodeje,“ upozorňuje Martin Kukla, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro ekonomiku a majetek.

 

Historie budovy v Moravských Budějovicích sahá do roku 1910, kdy byla postavena k bydlení. O osm let později byla přistavěna dvorní část a následně obě budovy propojeny. Za dobu své existence prošel areál řadou rekonstrukcí. Naposledy bylo po roce 2000 rekonstruováno topení, včetně nových kvalitních plynových kotlů, opravené jsou též rozvody vody, odpadů a veškeré sociální zázemí.


Foto: Prohlídka volného objektu v Moravských Budějovicích.

Moravské Budějovice

Moravské Budějovice

  • Radim Hošek, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.9.2018 / 4.9.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze