Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina projektuje pro pelhřimovskou nemocnici nový pavilon pro tři odborná oddělení

Nový pavilon Nemocnice Pelhřimov
Kraj Vysočina zahájil projektování nového pavilonu pro Nemocnici Pelhřimov. Na pozemku určeném pro rozvoj v těsné blízkosti ředitelství má v budoucnu stát pětipodlažní objekt se zázemím pro dětské, gynekologicko-porodnické a neurologické oddělení. Budova by měla být propojena s klíčovými především lůžkovými provozy nemocnice páteřní osou tří nadzemních spojovacích krčků.
 

 
 

Projekt nového pavilonu počítá s umístěním urologické a neurologické ambulance včetně hlavního vstupu v prvním nadzemním patře, ve vyšších patrech by měly najít zázemí dětské oddělení vč. lůžkového oddělení pro větší děti, kojence i batolata, porodnice, neurologická lůžková jednotka, v posledních patrech pak ambulance gynekologie vč. jejího lůžkového oddělení a oddělení šestinedělí. V nejnižším jediným podzimním patře je počítáno se stáním a manipulačním prostorem pro transportní sanitky.

Pokud jde o financování této investice, předpokládá se, že bude kompletně hrazena z rozpočtu kraje, není vyloučeno vícezdrojové financování. Konkrétní termín zahájení stavby nebyl definitivně určen, výhledově je počítáno s rokem 2020.


Využití uvolněných kapacit, které vzniknout po vybudování nového pavilonu budou předmětem intenzivních jednání především se samosprávou města Pelhřimov.


Nový pavilon Nemocnice PelhřimovNový pavilon Nemocnice Pelhřimov

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.9.2018 / 4.9.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze