Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Začal nový školní rok. Hejtman Jiří Běhounek se pozdravil s 24 novými prvňáčky v Žirovnici

první školní den
Po dvou měsících prázdnin začíná nový školní rok. S velkým očekáváním a radostí do lavic na Vysočině usedlo hlavně 5169 prvňáčků. Každý z nich se už dnes mohl těšit z bezpečného kufříku od Kraje Vysočina, ve kterém jsou pro děti připraveny cyklolékárničky, reflexní vestičky, omalovánky, skládačky nové Tatry, edukativní omalovánky a pexesa. „První školní den je velká událost nejen pro prvňáčky, ale i pro jejich rodiče. Nová role školáků může snížit dětskou pozornost, proto nabízíme bezpečný obsah kufříku, který dětem pomůže zopakovat si pravidla silničního provozu a navíc posílí jejich aktivní ochranu,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Ten první školní den strávil s novými 24 prvňáčky na Základní škole v Žirovnici.
 

 
 

Stejně jako vždy bude školní rok přerušován volnými dny a prázdninami. Jako první přijde 28. září státní svátek, další je v kalendáři 28. října, na který koncem října navážou podzimní prázdniny. Vánoční prázdniny na děti čekají od 22. prosince až 2. ledna. První pololetí končí 31. ledna 2019. Jarní prázdniny na Vysočině proběhnou v týdnu od 4. do 10. března 2019. Velikonoční volno v tomto školním roce připadá na 18. až 22. dubna 2019. Kompletní termínový přehled oficiálních prázdnin je níže v grafice. Školní rok skončí 28. června 2019.


Partnery projektu Bezpečný kufřík pro každého prvňáčka na Vysočině jsou společnost NET4GAS a SKUPINA ČEZ, GORDIC spol. s r.o. a ASEKOL a. s..


Foto: grafika přehledu prázdnin/ Zahájení prvního školního dne v Žirovnici, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek/náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla

kalendářprvní školní denprvní školní denprvní školní denprvní školní den


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.9.2018 / 3.9.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze