Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Do škol se chystá na Vysočině 81 tisíc dětí. Přes pět tisíc prvňáčků dostane Bezpečný kufřík a stavebnici ROTO

S prvním zvoněním nového školního roku 3. září 2018 usedne do lavic základních a středních škol na Vysočině přes 81 tisíc žáků a studentů. Pokud jde o ty nejmenší – prvňáčky, bude jich podle krajské statistiky 5169, tedy téměř stejně, jako loni. „Každému prvňáčkovi poslal Kraj Vysočina opět Bezpečný kufřík, už sedm let se snažíme prvňáčkům zpříjemnit jejich novou roli školáka malým, ale pokaždé praktickým dárkem v podobě aktivních bezpečnostních prvků, výukových pomůcek a něčeho zdravého na mlsání. Čtvrtým rokem mají prvňáci od Kraje Vysočina a partnerů také stavebnici ROTO. Školy ji od kraje dostávají zdarma pro každého prvňáčka, tak aby děti mohly rozvíjet bez dalších nákladů motorické schopnosti,“ vyjmenovává radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

O výuku na všech typech škol od mateřských po střední školy se na Vysočině bude ve školním roce 2018/2019 starat sedm tisíc pedagogů a 1,5 tisíce nepedagogických pracovníků.

 

Bezpečný kufřík

Pro 5,2 tisíce prvňáčků na Vysočině je opět připraven Bezpečný kufřík, v těchto dnech jsou boxy rozváženy na všechny základní školy v regionu. Malí školáci v něm mimo jiné najdou veselou cyklolékárničku ze Zajícem, maskotem Kraje Vysočina, který dětem připomene důležitá telefonní čísla na jednotky integrovaného záchranného systému, reflexní pásek, reflexní vestičku, omalovány, pexesa, skládačku nákladního automobilu Tatra, zábavnou knihu o dopravních značkách od Besipu, časopis Pastelka. „Kraj Vysočina se bezpečnosti dětí věnuje systematicky a v mnoha oblastech,. Vzrůstající počet dětských úrazů, ať už v silničním provozu nebo při běžných aktivitách, je patrný nejen v době letních prázdnin, ale také při návratu do školních lavic,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že nejvíce jsou ohroženy děti v prvních třídách, které se začínají v silničním provozu pohybovat samy bez rodičů. Projekt Bezpečných kufříků má děti motivovat k pozornému chování i při pohybu v přírodě nebo při sportu.

Partnery projektu jsou společnost NET4GAS a SKUPINA ČEZ, GORDIC spol. s r.o. a ASEKOL a. s..

 

Počet zapsaných prvňáků v Kraji Vysočina dle výkazů k 31. 5. 2018

Okres

2018/2019

2017/2018

Havlíčkův Brod

933

958

Jihlava

1 256

1 225

Pelhřimov

727

702

Třebíč

1 048

1 082

Žďár nad Sázavou

1 205

1 197

Kraj Vysočina, celkem

5 169

5 164

 

Foto kufříku: Yashica

Kufřík

  • Marie Šprinclová, odbor školství mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • S využitím textu novin Kraj Vysočina

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.8.2018 / 24.8.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies