Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Novou sezónu v Horáckém divadle Jihlava zahájí Tisícročná včela

Krajské Horácké divadlo Jihlava zahájí svou 79. sezonu, kterou věnuje výročí vzniku republiky, 8. Září 2018. Prvním titulem nové sezony bude česká premiéra adaptace románu Petra Jaroše Tisícročná včela. Se zkoušením už rozpracovaného představení začíná umělecký soubor tento týden. Obsáhlou rodovou ságu zpracovali režisér Matěj T. Růžička a dramaturgyně Simona Petrů do rozměrné divadelní hry, v níž není tak důležitý konkrétní prostor a čas, jazyk a kroj, ale člověk a jeho hodnoty a vztahy, řekla Miroslava Kvíčalová, tisková mluvčí krajské divadelní scény. Na inscenaci pracuje celý soubor divadla pod uměleckým vedením Michala Skočovského a také hosté.
 

 
 

V den premiéry 8. září 2018 bude mít Horácké divadlo Jihlava zároveň Den otevřených dveří. Program pro veřejnost bude připravený u pokladny. Návštěvníci budou moci využít také nově zrekonstruovanou divadelní kavárnu. Byla součástí dvanáctimilionové investice Kraje Vysočina, díky níž má divadlo i novou zkušebnu a vstup se zázemím pro návštěvníky. "Diváky pozveme k individuálním prohlídkám divadla po vyznačené trase. Během prohlídek budou v zázemí divadla potkávat zejména zástupce těch profesí, které se podílejí na vytváření inscenací takzvaně z druhé strany opony," řekla Kvíčalová.

Prvního společného setkání souboru po divadelních prázdninách se včera účastnila také náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová. Popřála souboru další úspěšnou sezónu, protože i pro Kraj Vysočina, jako zřizovatele divadla je její existence důležitá, krajské divadlo patří k pilířům a tahounům regionální kultury. V loňském roce Horácké divadlo, jedinou profesionální scénu v kraji, navštívilo přes 67.000 diváků.

Plánované premiéry Horáckého divadla Jihlava v 79. sezóně

  • Tisícročná včela
  • Svatý Václav
  • Škola základ života
  • Šakalí léta
  • Žebrácká opera
  • Zahrádky

 

  • Zpracováno z materiálů Horáckého divadla Jihlava

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.8.2018 / 22.8.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze