Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Partnerství s Nitranským samosprávným kraje pokračuje

Nitra
Jubilejní 45. ročník mezinárodní zemědělské výstavy Agrokomplex 2018 v Nitře se stal příležitostí pro návštěvu zástupců Vysočiny v Nitranském samosprávném kraji. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek v doprovodu radního pro oblast životního prostředí a zemědělství Martina Hyského v rámci veletrhu zavítali i do expozice vystavovatelů z Vysočiny. Svahové sekačky firmy Dvořák tradičně zaujaly přítomné možností využití v opravdu náročném terénu. Široký sortiment přívěsů pak prezentovala firma Agados.
 

 
 

Cílem pracovní cesty nebylo jen zemědělství našich sousedů, na setkání hejtman Jiří Běhounek a předseda Nitranského samosprávného kraje Milana Belica zhodnotili i dosavadní aktivity naplňující partnerství regionů a jednali o možnostech jejich dalšího rozvoje. „Tradičně a dlouhodobě je v kontaktu se svými slovenskými protějšky řada našich středních škol. Své zkušenosti si vyměňují nejen mladí zdravotníci na soutěži v poskytování první pomoci, ale i kuchaři a číšníci na gastronomických soutěžích, či studenti uměleckých oborů. V aktivní kontaktu jsou i herci Horáckého divadla a divadla Andreje Bagára v Nitře,“ představuje aktuální přeshraniční aktivity hejtman Kraje Vysočina.

 

Smlouva o spolupráci mezi Nitranským samosprávným krajem a Krajem Vysočina byla uzavřena v roce 2006. Dlouhodobě je spojena se aktivitami především ve vzdělávání a postupně se rozšiřuje na kulturu i zemědělství.


Agrokomplex NitraAgrokomplex NitraAgrokomplex Nitra

  • Radim Hošek, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.8.2018 / 21.8.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze