Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dvě poznávací cesty po Evropském regionu Dunaj-Vltava

ERDV
Vzdělávací cesty starostů a zástupců obcí za příklady dobré praxe v komunitním rozvoji malých obcí: V rámci vysočinského předsednictví, které se nese v duchu motta „ERDV jako aktivní a soudržný region“, je naplánována řada aktivit podporujících rozvoj malých obcí. Jednou z aktivit jsou poznávací cesty starostů a zástupců obcí po Evropském regionu Dunaj-Vltava umožňující seznámení s „best practice“ projekty a aktivitami především v oblastech oživování center obcí, udržení obchodů a dalších služeb na venkově, podpory dobrovolnictví, vysokorychlostního internetu, boxů na zemědělské produkty, výsadby zeleně a sousedské výpomoci a mnohé další.
 

 
 

„Tato témata byla identifikována jako nejžádanější a nejaktuálnější ve venkovském prostoru na české, rakouské i bavorské straně v rámci únorového rozsáhlého dotazníkového šetření, které probíhalo mezi obcemi, proto je jim také věnována značná pozornost“, uvedl Pavel Pacal, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj a územní plánování, předsedající ERDV pro rok 2018.

 

Evropský region Dunaj-Vltava proto tímto zve starosty a zástupce obcí k účasti na dvou tematických poznávacích cestách,  které proběhnou v následujících termínech:

  • 12. – 13. 9. 2018 – poznávací cesta po rakousko-bavorském příhraničí,                                                       
  • 17. – 18. 9. 208 – poznávací cesta po českých regionech.

Podrobnější informace k jednotlivým cestám a přihlášku naleznete v přiložených souborech.

Přihlašovat se lze do 24. srpna 2018 na adrese EDM.Post@ooe.gv.at.

 

Výstupy z  poznávacích cest budou prezentovány v rámci Konference dobré praxe v komunitním rozvoji malých obcí, která proběhne 24.  října 2018 v Kraji Vysočina. Pozvánka na konferenci, včetně programu, bude zveřejněna v průběhu září, termín si však můžete rezervovat již nyní.

 

Foto

  • Kontakt pro bližší informace:

Ivona Hájková, odbor regionálního rozvoje Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: hajivo@kr-vysocina.cz, tel.: +420 564 602 534

Romana Sadravetz, ředitelka kanceláře ERDV, e-mail: Romana.Sadravetz@ooe.gv.at, tel.: +43  732 77 20 14 843.

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.8.2018 / 20.8.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze