Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

Mobilní verze webu

Občanské sdružení Zelené srdce z.s.

 

 
 

Kontaktní informace

Kontaktní osoba: Pavel Koubek

Telefon:737768102
E-mail:zelenesrdce@atlas.cz
Web:http://www.zelenesrdce.cz
 

Sídlo

Madé Bříště č.2.
396 01 Humpolec

Typ organizace: Nestátní nezisková organizace
Aktivity: osvěta | ekoporadenství | výstavy, veletrhy
Téma/odbornost: ochrana přírody a krajiny

Naše činnost


Někdy stačí málo. Posbírat poházené odpadky, vyřezat několik náletových keřů či odnést na hromadu popadané větve a najednou vypadá okolí studánky či kapličky úplně jinak. Krásněji. Někdy je potřeba udělat více. Pořádně si plivnout do dlaní a postavit povalený kříž, nebo se umazat od bláta při čištění zapomenuté studánky. Někdy je potřeba být trpělivý, aby se podařilo navrátit do přírody vzácné živočichy či rostliny. Někdy je potřeba spojit lidské síly, aby se podařilo obnovit děravou střechu na zapomenuté kapličce, nebo pokosit louku s výskytem chráněných rostlin, a nebo sehnat peníze na pomoc lidem ve špatných chvílích. Někdy je strašně moc pár slov povzbuzení a vědomí, že na to nejste sami a jsou ještě lidé ochotní pomoci. Nikdy to však nejde bez srdce. Bez dobrého srdce, protože kamenné srdce je lhostejné, zlé srdce je ničící a jen to dobré je pomáhající.
Naše srdce mají blízko k přírodě, a proto se naše občanské sdružení jmenuje Zelené srdce. Hlavní cíle našich programů jsou zaměřeny na ochranu drobných památek, krajiny a přírody, vztahu člověka k nim, ale také vztahu člověka k člověku. Filozofie naší činnosti vychází z křesťanského pohledu na svět.

Pracujeme ve čtyřech základních programech:
Program Zapomenuté studánky: - snažíme se mapovat studánky a zaznamenávat jejich historii. Ty zapomenuté studánky postupně obnovujeme znovu do krásy. 
Program Zapomenutí svědkové: – snažíme se mapovat zejména drobné církevní památky (kříže, Boží muka, kapličky apod.) ve volné krajině. Zapomenuté se snažíme obnovovat a udržovat. 
Program Archa: – Noe zachránil na lodi jménem Archa všechny živé tvory před potopou. V rámci programu Archa se snažíme pomáhat ohroženým druhům rostlin a živočichů, památným stromům a krajině, která je jejich domovem. 
Program Člověk člověku: - v rámci tohoto programu se snažíme podporovat akce jiných organizací na pomoc lidem, kteří pomoc potřebují.

Heslem sdružení Zelené srdce je: „Každý může pomáhat“. Nezáleží na tom, zda je vaše podpora finanční, materiální, a nebo morální. Záleží na tom, že jste se rozhodli nebýt lhostejní ke světu kolem a pomoci. I ten nejmenší skutek, i jedna koruna, či jedno slovo je mnohem víc než miliony úmyslů. I ta nejmenší pomoc může pomoci zachránit kousek přírody, ohroženou památku a nebo lidské štěstí. 

Základní prohlášení, březen 2007


Projekty, které jsme realizovali

Zapomenuté studánky - mapování a obnova studánek
Budou žít? - projekt na ochranu sova pálené na Vysočině
Ptačí domovy - instalace a kontrola desítek budek pro nejrůznější druhy ptáků
Transfer obojživelníků
Naučná stezka Březina - údržba naučné stezky u Humpolce
výstavy, přednášky, vlastní tiskoviny...


Zelené srdceZelené srdce

 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 30.7.2018 / 30.7.2018
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze