Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zateplení budovy SŠ PTA Jihlava

Zateplení budovy SŠ PTA Jihlava
Od června letošního roku probíhá na Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava výuka ve třech zrenovovaných objektech dílen. Kraj Vysočina získal na jejich zateplení podporu z finančních prostředků EU. Kraj Vysočina aktivně vyhledává možnost realizace projektů na snížení energetické náročnosti budov ve vlastnictví kraje. Jedním z takových projektů je i realizace energeticky úsporných opatření na třech objektech dílen Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava, kde probíhá praktická výuka žáků. Na těchto objektech došlo od července 2017 mimo jiné k výměně okenních a dveřních výplní a zateplení obvodových plášťů a střech.
 

 
 

Díky těmto opatřením došlo ke snížení spotřeby energie a snížení emisí skleníkových plynů, což přispěje ke zlepšení životního prostředí v Jihlavě. Zároveň se celkově zlepšily podmínky a prostředí, v němž se studenti věnují technickému vzdělávání, které Kraj Vysočina dlouhodobě podporuje,‘ uvedl náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, územního plánu a stavebního řádu Pavel Pacal.

Snižování množství energie potřebné k vytápění stávajících budov je důležitou složkou energického hospodářství, proto je toto téma také obsaženo v jedné z klíčových oblastí nově zpracované Územní energetické koncepce Kraje Vysočina, kterou letos schválilo zastupitelstvo na svém červnovém zasedání.

Na projekt s názvem „Úspory energií – SŠ PTA Jihlava“ získal Kraj Vysočina více jak 5 milionů Kč.


Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.


zateplení

zateplení


logo

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.7.2018 / 17.7.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze