Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Rodinný a sociální portál

Mobilní verze webu

Dvě desítky seniorů ze Žďáru nad Sázavou a Jihlavy zatančí společně s mexickým souborem na KoresponDance. Trému vystřídalo maximální soustředění

KoresponDance
Mexické uskupení umělců Foco alAire producciones nacvičuje v těchto dnech společně se seniory ze Žďáru nad Sázavou a Jihlavy úvodní vystoupení na zahajovací večer Festivalu KoresponDance. Jde o mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu, který se uskuteční ve Žďáře nad Sázavou 13. až 15. července. Na festival míří umělci z Latinské Ameriky, Afriky a řady evropských zemí. Program je každoročně situován do prostor zámeckého areálu.
 

 
 

Foco alAire producciones je uskupení multižánrových umělců, které společně vede socioložka a spisovatelka Marcela Sanchez Mota, umělecký ředitel Octavio Zeivy a produkční projektu Lenka Flory. Společně se souborem nacvičuje už zhruba čtrnáct dnů dvacet seniorských amatérských tanečníků z Jihlavy a dvacet ze Žďáru nad Sázavou. „Během několika lekcí je úkolem lektorů naladit posluchače a tanečníky na vlnu hravosti a vášně. Měli by si uvědomit, proč jsou na jevišti. Vytváříme u nich důvěru v tanec. V nastudování neexistuje hranice věku, je nepodstatný a nehraje roli. Základem všeho je koncentrace," řekla produkční projektu Lenka Flory. Ta během lektorských hodin nahrazuje tanečníkům i tlumočníka, protože hodiny tance probíhají v angličtině. Nikdo z domácích to nepovažuje za překážku. V rámci hodin pro seniory nečekejte žádné náročné taneční figury, pracuje se především s přirozeným pohybem, soustředěností a pocity. Jediné, co se očekává je maximální soustředění, které po prvních hodinách s mexickým mistrem vystřídalo přirozenou trému.

Soubor do své rozmanité tvorby promítá společnou vášeň pro vizuální umění, kinematografii, fotografii, hudbu, literaturu a samozřejmě pro divadlo. Vyzývají ke zpochybňování sama sebe i ostatních a vyjadřují přesvědčení, že teorie a praxe jsou neoddělitelné. „Kulisou nastudovaného čísla je život blíže neurčitého zámořského kmene, který se ocitne v urbanizovaném světe. Společně s civilizací pak najdou linku porozumění," popsal Octavio Zeivy. 

Amatérští tanečníci připravují úvodní číslo na zahájení KoresponDance festivalu. Diváci se mohou přijít podívat 13. července 2018 18:00 hodin na Pivovarský dvůr zámku ve Žďáře nad Sázavou. Na slavnosti vystoupí například Ghana Dance Ensemble, Jordi Galí ze Španělska nebo Gobi Dance Company z Maďarska. Festival KoresponDance se koná za finanční podpory Kraje Vysočina.


KoresponDanceKoresponDanceKoresponDance

  • Lucie Ješátková, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.7.2018 / 3.7.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze