Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Rodinný a sociální portál

Mobilní verze webu

eljub E-Book Woche 2018 – týden plný němčiny

eljub E-Book Woche 2018 – týden plný němčiny
Přípravy na další evropské literární setkání mládeže eljub E-Book Woche 2018 vrcholí. Ve dnech 30. 6. – 7. 7. 2018 se do dolnorakouského města Krems an der Donau sjede na padesát mladých lidí ze sedmi evropských zemí vč. České republiky, aby diskutovali na aktuální společenská a evropská témata a napsali v němčině elektronickou knihu, tzv. e-book. Účast české skupiny zaštiťuje Kraj Vysočina ve spolupráci s Jihomoravským a Jihočeským krajem a českou skupinu budou tvořit 4 studenti, kteří vzešli z výherců nebo účastníků krajských kol olympiád v německém jazyce. Jako vedoucí skupiny pojede vybraný absolvent předchozích ročníků evropských literárních setkání mládeže.
 

 
 

Projekt Eljub, finančně podpořený z evropského programu Erasmus+, organizuje Dolnorakouský zemský úřad pro mládež a spolek pilgern & surfen melk a je určen pro mladé lidi z Evropy, které zajímá současné světové dění, literatura a tvůrčí psaní, a kteří mají zájem a chuť vyjádřit své myšlenky během jednoho nezapomenutelného mezinárodního týdne nabitého zábavou a poučením. Projekt podporuje mezikulturní výměnu a integraci s dopadem právě na mladé lidi ve věku 16-20 let, tak aby se mohli poznat, společně tvořit, sdílet zkušenosti a zážitky a vyjádřit svůj názor na aktuální dění v Evropě. Součástí programu jsou tematické workshopy a debaty v pestrých mezinárodních skupinách, ale i přes literární zaměření představuje eljub E-Book Woche všestranný pobyt, kde nechybí zábava, sport, společenské večery, výlety a mnoho dalšího.

 

Kraj Vysočina je partnerem projektu již od roku 2014 a společně s Jihomoravským a Jihočeským krajem již vyslal na toto setkání na 30 českých studentů. „Účast na projektu je praktickým výsledkem pracovní skupiny v oblasti vzdělávání, výchovy, mládeže a sportu. Na celoevropské úrovni je Eljub považován za vzorový příklad úspěšného projektu v rámci vzdělávacích mobilit mládeže, takže jsem ráda, že můžeme být jeho součástí a umožnit studentům se zájmem o němčinu otestovat své znalosti v praxi“ sdělila Jana Fialová, radní pro oblast školství mládeže a sportu.

 

Všechny knihy E-book z předchozích let naleznete na webu: www.eljub.eu


  • Jana Čermáková, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.6.2018 / 29.6.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze