Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

První týden nové autobusové linky z Bystřice nad Pernštejnem směr Tišnov

Mezimestsky autobus Mercedes
Už týden je cestujícím na trase Bystřice nad Pernštejnem – Nedvědice – Tišnov na Brněnsku k dispozici nová regionální autobusová linka. „Na základě spolupráce a domluvy Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje došlo k úpravě mezikrajské linky 840311 s provozním označením 334. Jednotlivé spoje jsou koncipovány tak, aby byl pro cestující v železniční stanici Tišnov zajištěn přestup na vlaky jihomoravské integrované dopravy ve směru Brno. Pokud jde o Vysočinu, podoba upravené linky koresponduje s návrhy jízdních řádů mezikrajské dopravy v rámci připravované integrace Veřejné dopravy Vysočiny,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek
 

 
 

Z důvodu prací na odstranění havarijního stavu mostu na silnici mezi Býšovcem a Smrčkem musí spoj po několik měsíců jezdit objízdnou trasou přes Štěpánov nad Svratkou, Ujčov až do Nedvědice. Štěpánovem a Ujčovem sice fyzicky jede díky objížďce, ale z důvodu zajištění návaznosti spojů v těchto místech nezastavuje. Autobusy na této lince jsou cestujícím v pracovní dny k dispozici v hodinových intervalech.


Linka Bystřice nad Pernštejnem – Tišnov je zařazena do základní dopravní obslužnosti Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje (jde tedy o dotovanou dopravu). Kraj Vysočina přispívá na její provoz 1,2 miliónu korun ročně.


  • Pavel Bartoš, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.6.2018 / 27.6.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze