Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Mladé Bříště: Mezinárodní soutěž v první pomoci ovládli žáci z Jihlavy

V areálu tábora Zálesí, Mladé Bříště, se ve dnech 20. a 21. června 2018 uskutečnil už 24. ročník mezinárodní soutěže v první pomoci, kterou organizovala zdravotnická škola OA, SZŠ a SOŠS Jihlava. Soutěže se zúčastnilo 33 týmů studentů středních zdravotnických škol z České republiky, Slovenska, Rakouska a Německa. V silné tuzemské i mezinárodní konkurenci se na prvním a třetím místě umístila družstva jihlavské zdravotnické školy a druhé místo získalo družstvo z partnerské školy v německém Mutlangenu.
 

 
 

Na každý tým čekaly stejné modelové situace, které bylo nutno rychle vyřešit, poskytnout první pomoc a kontaktovat zdravotnickou službu první pomoci. Soutěžící si vyzkoušeli například poskytovat pomoc u překotného porodu, ošetřit zraněného cyklistu nebo zraněného parašutistu. V průběhu řešení nenadálé situace na jednotlivých stanovištích porotci hodnotili úroveň poskytování první pomoci, rychlost a adekvátnost reakci a také spolupráci a komunikaci v týmu.


Cílem celé akce byla nejen výměna zkušeností mezi vyučujícími, žáky a zdravotnickými pracovníky, ale také prohloubení vzájemné spolupráce mezi školami. Akce proběhla za podpory Česko-německého fondu budoucnosti a Fondu přeshraniční spolupráce Dolního Rakouska a Kraje Vysočina.


Pozn.: Zpracováno z podkladů OA, SZŠ a SOŠS Jihlava


mladé bříště

mladé bříště

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.6.2018 / 26.6.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies