Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Do dvou let vyroste v Havlíčkově Brodě nová krajská knihovna. Firma si převezme staveniště už 9. července

Přípravy na stavbu nové krajské knihovny v Havlíčkově Brodě finišují. Už v pondělí 9. července 2018 převezme vítězná firma Zlínstav staveniště a začne postupně měnit plochu vedle kulturního domu Ostrov na nové zázemí Krajské knihovny Vysočiny. „Po letech příprav a hledání možností financování, jsme konečně krůček od zahájení stavby nové krajské knihovny. Stavba má být dokončena do dvou let a krajskou pokladnu bude stát necelých 143 milionů korun bez DPH,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a majetku Martin Kukla. Zároveň s novou knihovnou vyroste v jejím těsném sousedství parkovací dům za 37 milionů korun bez DPH, který financuje město Havlíčkův Brod.
 

 
 

Původní návrh nové knihovny zahrnující návrh stavby i zpracování dokumentace o umístění stavby vytvořil architekt Milan Stejskal, následně projekt dokončila kancelář Artprojekt Jihlava. Novostavba krajské knihovny bude mít tři podlaží, přičemž nejspodnější z nich bude sloužit jako depozitář pro tisíce publikací. „Současné prostory, ve kterých sídlí krajská knihovna, už kapacitně nevyhovují. Nová budova vyřeší zároveň prostory pro veřejnost, výpůjční místa, studovny i depozitář, který se nyní nachází v jiné budově několik set metrů od sídla knihovny,“ doplňuje Martin Kukla. Budoucí krajská knihovna nabídne také velký konferenční sál pro kulturní, společenské i vzdělávací akce a kavárnu.

 

Krajská knihovna Vysočiny je příspěvkovou organizací zřizovanou Krajem Vysočina a sídlí v Havlíčkově Brodě. Plní zároveň funkci veřejné knihovny i regionálního centra pro síť veřejných knihoven na Vysočině. V loňském roce měla přibližně 6 500 registrovaných čtenářů. 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.6.2018 / 25.6.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze