Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Otevření dalšího Family Pointu na Vysočině

Otevření dalšího Family Pointu na Vysočině
Symbolickou stuhu na logu Family Pointu v závěru minulého týdne v Pelhřimově přestřihl náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk a místostarosta města Pelhřimov Josef Koch. Do rodiny Family pointů na Vysočině tak přibylo další místo přátelské rodině, v pořadí už deváté. „Jednou z aktivit Koncepce rodinné a seniorské politiky Kraje Vysočina pro období 2017 až 2021 s cílem podpory služeb pro rodiny je i podpora Family Pointů. Jsem rád, že jsme tentokrát mohli spojit síly Pelhřimovem a kromě základního Family pointu, který na pelhřimovském městském úřadě funguje od roku 2015, se podařilo realizovat i kontaktní Family Point. Těšíme se na vzájemnou spolupráci,“ uvedl ve svém úvodním slově na slavnostním otevření náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 

 
 

Kontaktní Family Pointy v Kraji Vysočina se ve všech okresních městech těší velkému zájmu. Jedná se o místa, kde jsou kontaktní pracovnice připraveny rodičům poskytnout či zprostředkovat informace týkající se všech oblastí rodinného života, poskytnout jim důstojné a milé prostředí pro krátkodobou péči o malé děti. V Pelhřimově zahájil provoz kontaktní Family Point  v prostorách Rodinného centra Krteček, na adrese Palackého 1736. Otevřeno má každý všední den, v pondělí a v pátek od 8:30 hod. do 11:00 hod., zbylé dny i odpoledne od 14:30 do 17:00 hod. „ Nejenom, že si k nám můžete přijít přebalit a nakrmit miminko, ale připravujeme i spoustu zajímavých vzdělávacích akcí pro rodiče ve formě seminářů a přednášek, rodinné tvořivé dílny, pohybové a jiné aktivity. Všechno dění můžete sledovat na našich facebookových stránkách,“ přiblížila program pelhřimovského Family Pointu Zuzana Havlová, která se bude o jeho chod starat.

 

Kontaktních Family Pointů v tuto chvíli na Vysočině funguje 5. Jedná se o pobočky v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Třebíči a Žďáru nad Sázavou. Navíc ještě v kraji fungují 4 základní Family Pointy bez přítomnosti kontaktní pracovnice a to dvě pobočky v Třebíči a po jedné v Pelhřimově a Věžnici. Kraj Family Pointy každoročně podporuje  metodicky i finančně, celková vynaložená částka pro rok 2017 byla 540 tisíc Kč. Pro letošní rok je zastupitelstvu předložena ke schválení částka 660 tisíc Kč.  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.6.2018 / 18.6.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze