Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Životní prostředí Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Inspirace ze Zlínského kraje

Inspirace ze Zlínského kraje
Zástupci samospráv obcí a úředníci s agendou nakládání s odpady navštívili v závěru minulého týdne ve Zlínském kraji zařízení na zpracování pneumatik, vysloužilých elektrospotřebičů a nevyužitelného skla, aby příklady dobré praxe a nové informace o zpracování využitelných složek odpadu a jejich následné materiálové využití mohli použít pro vzdělávání široké veřejnosti ve svých obcích a městech. Odborná exkurze se uskutečnila v zařízeních společnosti RPG Recykling v Uherském Brodě a Starém Městě.
 

 
 

V Uherské Brodě ročně zpracují na 30 tisíc tun pneumatik. Po vyjmutí kovových a textilních součástí se pneumatiky drtí v několika fázích až na velikost několika milimetrů.  Takto upravený granulát využívá další dceřiná společnost jako materiál pro výrobu nejrůznějších výrobků – od poklopů na kanály, přes protihlukové stěny a izolační vrstvy stavebních desek až po povrchy sportovišť. Ve Starém Městě z vysloužilých elektrospotřebičů zaměstnanci z chráněné dílny demontují plasty, sklo a měděné, hliníkové a železně díly, aby se z 90 % mohly opětovně využít jako suroviny pro výrobu nových materiálů a výrobků. Z vytříděného skla zůstává část, která není využitelná ve sklárnách, proto je z něj vyráběno tzv. pěnové sklo, které slouží v základech staveb jako voděodolná izolace.

 

Od roku 2004 podporuje Kraj Vysočina a autorizovaná obalová společnost EKO-KOM a.s. oddělený sběr využitelných složek komunálních odpadů. Spolupráce je od začátku zaměřena vedle technické podpory třídění odpadu a na environmentální výchovu a osvětu odborné i laické veřejnosti.

 

ožpz

ožpz

ožpz

ožpz

 ožpz

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.6.2018 / 11.6.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Životní prostředí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze