Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V minulém týdnu se uskutečnila odborná exkurze pro vítěze druhého ročníku soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině

Kraj Vysočina v minulém týdnu připravil pro vítěze soutěže „Zemědělství a lesnictví na Vysočině“ odbornou exkurzi pro 20 nejúspěšnějších žáků 6. a 7. ročníků základních škol a víceletých gymnázií. Výletníci navštívili provoz pily Správy městských lesů v Jihlavě, Výzkumný ústav bramborářský v Havlíčkově Brodě, Zemědělské družstvo v Malči, zařízení Vyšší odborné školy a Střední odborné školy zemědělsko-technické v Bystřici nad Pernštejnem a rodinou farmu pana Dejmala v Havlíčkově Borové.
 

 
 

Navštívené subjekty připravily žákům bohatý program. Žáci viděli například genovou banku, dron, svářecí trenažér, měli možnost vyzkoušet si jízdu traktorem i kaipanem, posadit se do moderních traktorů nebo samojízdných řezaček, prohlédnout si hovězí dobytek – od jednodenního telete až po dospělou dojnici, nebo prasnice a selata. Radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský děkuje všem uvedeným subjektům za možnost navštívit jejich provozy a doufá, že v budoucnu některý z malých účastníků exkurze obohatí řady jejich zaměstnanců.


výlet

výlet

výlet

  • Jitka Merunková, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.6.2018 / 7.6.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze