Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Rodinný a sociální portál

Mobilní verze webu

ERDV: Jednání Presidia tentokrát v Telči

ERDV: Jednání Presidia tentokrát v Telči
Kraj Vysočina, který letos předsedá Evropskému regionu Dunaj-Vltava, hostil na konci května setkání politického Presidia ERDV. Za přítomnosti hejtmana kraje Jiřího Běhounka jednali vrcholní političtí představitelé 7 partnerských regionů o budoucích nosných tématech ERDV a nastavení další činnosti tohoto uskupení. První ze třech jednání plánovaných na Vysočině se uskutečnilo 30. května v Telči.
 

 
 

„Zástupcům všech členských regionů ERDV byly představeny výsledky dvou analýz, které mají přinést posílení společného hospodářského prostoru a aktivit ERDV pro mladé a starší obyvatele. Na základě rozhodnutí Presidia budou výstupy z obou analýz dále rozpracovány do podoby návrhu konkrétních aktivit a projektů, včetně specifikace možných finančních zdrojů. Mezi nejaktuálnější aktivity patří oblasti problematiky Průmyslu 4.0, cestovního ruchu, vzdělávání a to jak v rámci jazykové výuky, tak odborné specializace, služeb pro seniory, služeb na venkově nebo vylidňování venkova," uvedl Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj.


Závěrem byly prezentovány výstupy plnění akčního plánu aktivit vysočinského předsednictví, které je zaměřeno na komunitně vedený místní rozvoj. 


prezidium

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz    
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2018 / 4.6.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze