Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Rodinný a sociální portál

Mobilní verze webu

Policejní kynologové z ČR a Ukrajiny změřili síly v krajském přeboru

Policie ČR
Zadržení nebezpečného pachatele při snížené viditelnosti, vyhledávání vystřelených nábojnic, či hledání osob i předmětů je jen částečný výčet disciplín, které zvládli na konci minulého týdne účastníci krajské soutěže policejních kynologů. Mezi celkem 16 psovodů patřili i policisté z Jihomoravského kraje a policisté z Ukrajiny. Ti v návaznosti na meziregionální partnerství Kraje Vysočina a Zakarpatské oblasti Ukrajiny přijali pozvání organizátorů a do policejního areálu nedaleko Třešť si přijeli vyměnit zkušenosti.
 

 
 

Pro ostatní právě nesoutěžící ukrajinské policisty jejich vysočinští kolegové připravili poutavé prezentace svojí práce i vybavení. Současně měli hosté příležitost seznámit se s činností celého integrovaného záchranného systému, včetně návštěvy Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. Slavnostním bodem programu pak byla účast na předávání záslužných medailí Kraje Vysočina složkám IZS a civilistům, kteří svým aktivním přístupem přispěli k záchraně životů druhých.Desítky opravených základních a mateřských škol, modernizované ambulance s novým vybavením na ukrajinském venkově, výměny zkušeností mezi pracovníky v sociálních službách, mezi hasiči, policisty i řada stáží studentů našich i ukrajinských škol, to je jen částečný výčet z více než 170 projektů, které z této meziregionální spolupráce a na které Kraj Vysočina od roku 2008 uvolnil více než 56 miliónů korun. Na financování projektů se prostřednictvím fondu ViZa podílí stejnou částí jak Vysočina, tak Zakarpatí. S městy v Zakarpatské oblasti Ukrajiny už spolupracují například Jihlava nebo Pelhřimov, partnerství měst se rozšiřuje i na Třebíč, Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě nebo Chotěboř. Meziregionální spolupráce je také oficiální částí spolupráce Ukrajiny a České republiky.
závěrečné hodnocení krajského přeboruzávěrečné hodnocení krajského přeboruukázka technikyprezentace činnosti HZS - operační středisko

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 1.6.2018 / 1.6.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze