Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Cesta za letošní Vesnicí Vysočiny je dlouhá více než 660 kilometrů

Vesnice Vysočiny, logo
Desetičlenná krajská porota soutěže Vesnice roku Kraje Vysočina v pondělí vyrazí na 662 kilometrů dlouhou cestu po 25 přihlášených obcích a městysech, které letos bojují o titul Vesnice roku. „První dvouhodinovou zastávku má porota naplánovanou už v pondělí na Havlíčkobrodsku v obci Věžnice. Během dne stihne tým porotců ještě vstřebat dojmy z obcí Smrčná, Velký Beranov, Rudíkov a Číměř na Jihlavsku,“ vyjmenoval první zastávky komise náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.
 

 
 

25 přihlášených obcí z Kraje Vysočina stihne krajská komise navštívit za šest pracovních dní. Porota hodnotí přihlášené obce v oblastech, jako společenský život, aktivity občanů, podnikání, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, péče o veřejná prostranství, péče o krajinu a další. Cílem celé soutěže je povzbudit obyvatele obcí, aby se aktivně účastnili na rozvoji svého domova, ale i upozornit veřejnost na význam venkova. „Oceňuji, že se letos do soutěže přihlásilo tolik obcí. Po rocích s nižším zájmem se účast obcí příjemně zvýšila a vedení kraje se těší na verdikt poroty, která to letos v rozhodování u nás na Vysočině určitě nebude mít lehké,“ říká Pavel Pacal.

 

Obce v soutěži, kterou vyhlašuje Spolek pro obnovu venkova, Ministerstvo pro místní rozvoj, Svaz měst a obcí a Ministerstvo zemědělství, mohou získat hned několik ocenění. Zlatá stuha je nejvyšší ocenění, které získá vesnice, která se nejlépe a nejvyváženěji prezentuje ve všech hodnocených oblastech. Modrou stuhou porota oceňuje vesnice za společenský život a Bílou stuhou za činnost mládeže. Obec oceněná Zelenou stuhou nejlépe pečuje o zeleň a životní prostředí, Oranžovou stuhu porota uděluje za spolupráci obce a zemědělského subjektu. Dále je možné získat Cenu naděje pro živý venkov za místní spolkový život a občanskou společnost v obcích nebo Zlatou cihlu v Programu obnovy venkova.

 

Výsledky a rozhodnutí krajské komise budou známé nejdříve v pondělí 11. června 2018 v pozdních odpoledních hodinách. Soutěž Vesnice roku je dvoukolová. Do celostátního hodnocení postupuje vždy jedna vítězná obec z každého kraje. V loňském roce vyhrála krajské i národní kolo právě obec z Vysočiny – Heřmanov. Mimochodem Heřmanov čeká 12. června návštěva evropské hodnotící komise této soutěže, v rámci které budou mít obyvatelé obce Heřmanov možnost během dle pravidel soutěže pětihodinové prezentace komisi přesvědčit, že si své místo mezi soutěžícími obcemi z celé Evropy opravdu zaslouží. Budeme držet palce!    • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.6.2018 / 1.6.2018 | Zveřejnit od: 1.6.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze