Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Cenu pro nejlepší vesnici Evropského regionu Dunaj–Vltava budou mít šanci pořadatelé vyrobit i podle návrhu dvou studentek z Akademie Světlá nad Sázavou

ERDV
Hned dva návrhy uměleckých děl z Vysočiny připravené v rámci středoškolské soutěže studentů vyhlášené Evropským regionem Duna-Vltava budou aspirovat na předání nejlepší Vesnici Evropského regionu Dunaj-Vltava. Díla Křídla Adély Čapkové a Triangl Žanety Vrábelové postoupila do přeshraničního kola, kde budou spolu s návrhy od dalších šesti partnerů posuzovány mezinárodní porotou. „Regionální vítězky z Vysočiny jsou výjimečně dvě. Šance na úspěch Vysočiny se tak násobí,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.
 

 
 

Předmětem soutěže vyhlášené Evropským regionem Dunaj-Vltava bylo navrhnout vyrobitelný umělecký artefakt, doplnit jej výrobní dokumentací a popisem symboliky. Nejzdařilejší dílo vybrané ze všech přihlášených prací sedmi regionů bude předáno v rámci soutěže Vesnice Evropského regionu Dunaj-Vltava. Do regionálního kola bylo přihlášeno sedm prací studentek Akademie - VOŠ, Gymnázia a Střední odborné školy uměleckoprůmyslové Světlá nad Sázavou. „Ve výsledku uspěly hned dvě práce z Vysočiny, porota ocenila originalitu a nápad. A obě autorky vítězných děl se mohly těšit z šeku v hodnotě 2000 Euro na rozvoj jazykových nebo odborných znalostí ve vybraném regionu ERDV,“ popsal Pavel Pacal.

Vítězné návrhy vytvořily pod vedením světelských pedagogů Aleše Jírovce a Anny Musilové studentky II. ročníku oboru Design interiéru – bytový architekt. Adéla Čapková i Žaneta Vráblová sice mají do maturit ještě dost času, už nyní však uvažují, že by rády pokračovaly ve studiu na vysoké škole a těší se na jazykový kurz v zahraničí.

 

Kraj Vysočina je od ledna 2018 předsedajícím regionem Evropského regionu Dunaj-Vltava. Pod jeho předsednictvím bude práce regionu směřována na problematiku komunitního rozvoje malých obcí, lepší přeshraniční propojení a podporu angažovanosti obyvatel.


FOTO 2: Žaneta Vrábelová, Pavel Pacal a Adéla Čapková


erdv

ERDVerdv

  • Ivona Hájková, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.5.2018 / 29.5.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze