Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek se zúčastnil vzpomínkového setkání ve Vídni

Hejtman Jiří Běhounek se zúčastnil vzpomínkového setkání ve Vídni
V sobotu 19. května 2018 se při příležitosti 50. výročí Pražského jara 1968 uskutečnilo vzpomínkové setkání ve slavnostních prostorách vídeňské radnice. Vzpomínkový večer společně připravily Velvyslanectví České republiky ve Vídni a Rakousko-česká společnost. Pozvání do Vídně přijal i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Slavnostního večera se zúčastnilo více než 300 hostů z řad politické reprezentace obou zemí a z vídeňské diplomatické i krajanské komunity. K účastníkům patřili Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravského kraje, Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, Petr Vokřál, primátor města Brna, Angela Fichtinger, předsedkyně rakousko-české parlamentní skupiny a poslankyně Národní rady, Margot Klestil-Löffler, bývalá první dáma a velvyslankyně v ČR, a Karl Peterlik, který působil na rakouském Vyslanectví v Praze v roce 1968 a v roce 1989 tamtéž jako velvyslanec.


Vzpomínkové shromáždění bylo spojeno s výstavou o roce 1968 v Československu, jakož i s výstavou o dobových česko-rakouských vztazích včetně představení Čechů, kteří do Rakouska emigrovali a v nové vlasti uspěli.


Shromáždění se spolu s dobovými pamětníky zúčastnil také prezident Rakousko-české společnosti a dlouholetý starosta Vídně Michael Häupl, který nad akcí převzal záštitu. Pro starostu Häupla šlo nadto o příležitost rozloučit se v úřadu, který opouští po 24 letech.


Pozn.: Zpráva převzata od Velvyslanectví České republiky ve Vídni; zpráva zkrácena - celé znění na https://www.mzv.cz/vienna/cz/zpravy_a_udalosti/rok_1968_v_ceskoslovensku_a_v_rakousku.html 

Foto: Velvyslanectví České republiky ve Vídni

1968

1968

1968

1968

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.5.2018 / 29.5.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze