Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek se zúčastnil vzpomínkového setkání ve Vídni

Hejtman Jiří Běhounek se zúčastnil vzpomínkového setkání ve Vídni
V sobotu 19. května 2018 se při příležitosti 50. výročí Pražského jara 1968 uskutečnilo vzpomínkové setkání ve slavnostních prostorách vídeňské radnice. Vzpomínkový večer společně připravily Velvyslanectví České republiky ve Vídni a Rakousko-česká společnost. Pozvání do Vídně přijal i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Slavnostního večera se zúčastnilo více než 300 hostů z řad politické reprezentace obou zemí a z vídeňské diplomatické i krajanské komunity. K účastníkům patřili Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravského kraje, Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, Petr Vokřál, primátor města Brna, Angela Fichtinger, předsedkyně rakousko-české parlamentní skupiny a poslankyně Národní rady, Margot Klestil-Löffler, bývalá první dáma a velvyslankyně v ČR, a Karl Peterlik, který působil na rakouském Vyslanectví v Praze v roce 1968 a v roce 1989 tamtéž jako velvyslanec.


Vzpomínkové shromáždění bylo spojeno s výstavou o roce 1968 v Československu, jakož i s výstavou o dobových česko-rakouských vztazích včetně představení Čechů, kteří do Rakouska emigrovali a v nové vlasti uspěli.


Shromáždění se spolu s dobovými pamětníky zúčastnil také prezident Rakousko-české společnosti a dlouholetý starosta Vídně Michael Häupl, který nad akcí převzal záštitu. Pro starostu Häupla šlo nadto o příležitost rozloučit se v úřadu, který opouští po 24 letech.


Pozn.: Zpráva převzata od Velvyslanectví České republiky ve Vídni; zpráva zkrácena - celé znění na https://www.mzv.cz/vienna/cz/zpravy_a_udalosti/rok_1968_v_ceskoslovensku_a_v_rakousku.html 

Foto: Velvyslanectví České republiky ve Vídni

1968

1968

1968

1968

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.5.2018 / 29.5.2018

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze