Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Evropský týden udržitelného rozvoje opět na Vysočině

Evropský týden udržitelného rozvoje opět na Vysočině
Už po čtvrté se také v České republice od 30. května do 5. června připojíme k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje. Jde o celoevropskou iniciativu podporovanou Evropskou sítí udržitelného rozvoje s cílem zviditelňovat projekty a aktivity propagující udržitelný rozvoj a jeho principy. V loňském roce se ke třetímu ročníku ETUR připojilo rekordních 140 akcí, čímž se Česká republika stala třetí nejaktivnější zemí v celé Evropě. Evropský týden udržitelného rozvoje se představí v podobě konferencí, výstav, trhů, filmových promítání, komunitních akcí, prezentací udržitelných podniků, vzdělávacích projektů a dalších aktivit po celém území ČR, potažmo Evropy.
 

 
 

„Těší nás, že také Kraj Vysočina v tomto období nabídne množství rozmanitých akcí, které se zabývají udržitelným rozvojem a jeho cíli,“ uvedl Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21. Například V Jihlavě se bude 31. května konat v rámci Světového dne bez tabáku akce Cesta za čistým vzduchem, která podporuje zdravý život bez kouření. Ve stejný den můžete navštívit Zdravé město Třebíč a zúčastnit se tamní Cesty za čistým vzduchem výstupem na městskou věž kostela sv. Martina. V Humpolci od 31. 5. do 3. 6. proběhne akce GLOBE Games 2018, při které se setkají žáci, učitelé a vědci, zapojení do mezinárodního vzdělávacího programu GLOBE.

Více informací o Evropském týdnu udržitelného rozvoje a pozvánky na jednotlivé akce naleznete na http://www.tydenudrzitelnosti.cz/. Zájemci zde mohou svou aktivitu zaregistrovat a zpropagovat. Základním kritériem je, že téma akce musí souviset s trvale udržitelným rozvojem a zároveň musí vycházet ze 17 cílů udržitelného rozvoje, které přijalo OSN na své konferenci v New Yorku, a které by měly zajistit budoucnost pro naši planetu.


zk

ma


  • Gabriela Janoušková, Koordinátorka Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: janouskova.g@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.5.2018 / 29.5.2018

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze