Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Proběhl druhý ročník Fóra partnerských regionů Jihočeského kraje

ERDV
Na pozvání Jihočeského kraje přijelo více než dvě stovky zástupců partnerských regionů počínaje všemi členskými regiony Evropského regionu Dunaj – Vltava včetně Kraje Vysočina, ale také partneři Jihočeského kraje ze Slovenska, z čínské provincie Henan, z Jekatěrinburgu v Ruské federaci, Kanady, Azerbajdžánu, Kazachstánu, Německa, Rakouska a dalších.
 

 
 

V průběhu dvou dnů se všichni účastníci mohli věnovat rozvoji spolupráce, která překračuje hranice geografické, geopolitické, ale i časové. Byly zde prezentovány projekty mezinárodní spolupráce a meziregionálního rozvoje. Mezi další nejdůležitější témata, která zde byla diskutována, patří vývoj a nejdůležitější vlivy na mezinárodní obchod, budoucí trendy cestovního ruchu, význam regionální letecké dopravy, investiční potenciál budoucí spolupráce.


„V dnešní době celosvětového politického napětí je nanejvýš důležité, když se přímo a osobně mohou potkat lidé, jejichž cílem je naopak vzájemná spolupráce a pro úspěšný budoucí rozvoj vnímají jako důležité nedívat se na to, co nás rozděluje, ale hledat naopak to, co nás spojuje. Proto mě těšilo, že jsme za Kraj Vysočina jako předsedající region v Evropském regionu Dunaj Vltava v roce 2018 mohli prezentovat probíhající nové aktivity zaměřené na vzdělávání, spolupráci obcí, předávání dobré praxe v komunitně vedeném místním rozvoji v prostoru ERDV,“ uvedl Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a územní plánování.


Nad celou akcí převzal záštitu prezident České republiky Miloš Zeman.

erdvERDVERDV

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail:tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.5.2018 / 28.5.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze