Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Mezinárodní den dětí s přehlídkou studentských sporťáků

Mezinárodní den dětí s přehlídkou studentských sporťáků
Kraj Vysočina a obchodní centrum Citypark Jihlava zvou rodiny na oslavy Dne dětí doprovázené opakováním úspěšné přehlídky studentských sporťáků z projektu Postav si své auto. Od 2. do 10. června budou v nákupní pasáži obchodního domu v centru Jihlavy vystavené nablýskané kabriolety.
 

 
 

Od soboty 2. června bude na pasáži jihlavského Cityparku vonět benzín. V nákupním centru se chystá ve spolupráci s Krajem Vysočina unikátní akce Výstava studentských sporťáků. Auta montovali studenti krajských středních škol v rámci projektu s názvem Postav si své auto. Podobná akce veřejnost bavila v Cityparku už před dvěma roky. Letos se jedná o její pokračování s novými modely. Navíc konstruktérské týmy přivezou z Humpolce a z Bystřice nad Pernštejnem nové Zetory, které si studenti také postavili sami.


Kromě samotné výstavy čeká na návštěvníky jihlavského nákupního centra také řada doprovodných akcí. V neděli 3. června výstavu oficiálně zahájí krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu, Jana Fialová. Právě ona je zakladatelkou projektu na podporu technického vzdělávání Postav si své auto. Hned po zahájení budou následovat oslavy Mezinárodního dne dětí, které proběhnou jak jinak než v moto stylu. Na pasáž totiž přijdou Transformeři. Kromě toho čekají na nejmenší také hry a soutěže o ceny. Dospělé pak rozesměje trapnomág Richard Nedvěd. Ve čtvrtek 7. června se v Cityparku představí práce ještě dalších studentů středních škol, byť z úplně jiného oboru. Studenti SUPŠ Helenín nachystali přehlídku svých absolventských modelů.


„Výstava studentských sporťáků je pro nás velká událost. Fandíme studentům zvlášť, když jsou opravdu zruční, a to kluci a holky z technických středních škol na Vysočině skutečně jsou. Jsme moc rádi, že jsme díky Kraji Vysočina mohli opět vystavit na pasáži opravdovou chloubu technického vzdělávání v našem regionu,“ uzavírá Jana Vránová, marketingová manažerka Cityparku.


  • Převzatá tisková zpráva

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.5.2018 / 28.5.2018

 

Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze